لیفت مانکنی ابرو

لیفت مانکنی ابرو

لیفت مانکنی ابرو

جراحی لیفت ابرو منحصرا برای بالا بردن محل ابروها و اصلاح قوس و افتادگی ابرو جهت ایجاد چهره‌ای زیباتر و جوانتر به کار می‌رود. افتادگی ابروی افراد سبب ایجاد ظاهری افسرده، پیر، اخمو خواهد شد. همچنین منجر به احساس سنگینی روی پلک و اختلال ديد شده و شخص مجبور می‌شود برای داشتن دید بهتر، سر و گردن خود را در وضعیتی غیرطبیعی قرار دهد. این جراحی با بالابردن محل ابروها موجب می‌گردد بیمار چهره‌ای شاداب و مهربان پیدا کند. لیفت ابرو یکی از متدها در گستره جراحی لیفت صورت می باشد که معمولا جراحی لیفت ابرو همراه با جراحی زیبائی پلک فوقانی انجام می‌گیرد.

تکنیک عمل

برای عمل جراحی لیفت ابرو، چندین روش مورد استفاده قرار می‌گیرد:

  • لیفت کلاسیک
  • لیفت اندوسکوپیک
  • لیفت مسقیم
  • لیفت از طریق پلک
  • لیفت مانکنی (لترال اپروچ)
  • لیفت غیر جراحی (بوتاکس)

هر یک از تکنیک‌های فوق براساس سن بیمار، موقعیت آناتومیک پیشانی، ابرو و پلک، میزان افتادگی ابرو و پلک قابل انجام است. بدون شک جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی در این زمینه آموزش و تبحر خاصی دارند.

لیف کلاسیک

لیف کلاسیک امکان دسترسی آسان و راحت به تمامی نواحی پیشانی و امکان آزادسازی چسبندگی‌ها و برداشتن عضلات و جابجایی ابرو را برای جراح فراهم می‌سازد.

لیفت اندوسکوپیک

جراحان زیبایی به طور فزاینده‌ای از روش آندوسکوپیک برای جراحی لیفت ابرو استفاده می‌کنند، که حالت تهاجمی بسیار کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارد و در عین حال اغلب دارای نتایج مطلوبی می‌باشد.

در این روش، جراح فوق تخصص یک سری برش بسیار کوتاه (تقریبا به طول دو سانتی‌متر) درست پشت خط مو ایجاد می‌کند. سپس، با استفاده از یک دوربین کوچک مخصوص و ابزارهای نازک، عضلات را جابجا کرده و بافت‌های زیرین پیشانی را بلند می‌کند، چربی و بافت اضافی را در صورت لزوم از بین برده تا ابرو نمایی طبیعی‌تر و جوان‌تر داشته باشد.

لیف از طریق پلک

در مراجعینی که دارای افتادگی مختصر کناره خارجی ابروها می‌باشند ولی افتادگی پلک آنها قابل توجه است، با استفاده از این روش، در هنگام انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی، جراح قادر خواهد بود از طریق برش پلک، اقدام به لیفت مختصر کناره خارجی ابرو نماید.

لیفت مستقیم

لیفت مستقیم روشی موثر در بالا آوردن کناره خارجی ابرو است اما بندرت مورد استفاده قرار میگیرد. زیرا موجب اسکار عرضی در ناحیه پیشانی و ابرو می‌گردد. بهترین کاندیدهای این روش، افراد دارای سن بالا و دارای بیماری زمینه‌ای می‌باشند که استفاده از دیگر روش‌ها برای آنها با خطرات بیشتری همراه است.

لیفت مانکنی

در این روش اندازه برش‌ها نسبت به روش آندوسکوپیک کمی بزرگ‌تر بوده و معمولاً همراه با جراحی پلک انجام می‌شود. طول این برش‌ها تقریبا 5/2 سانتی‌متر و در پشت خط مو ایجاد می شوند. از طریق این برش‌ها، جراح بافت‌های قسمت خارجی ابرو را بلند و جابجا می کند. سپس، از طریق برش‌هایی که برای عمل پلک فوقانی ایجاد شده است، عضلات اخم در ناحیه ابرو تضعیف شده و در نتیجه، شخص به ظاهری زیباتر و شاداب‌تر دست خواهد یافت.

لیفت غیرجراحی (تزریق بوتاکس)

خطوط پیری در ناحیه پیشانی و صورت، به دو فرم خودنمایی می‌کند:

  1. حالت داینامیک: در این حالت، خطوط پیشانی زمانی قابل رویت هستند که شخص ابروهای خود را حرکت می‌دهد.
  2. حالت استاتیک: در این حالت، خطوط پیشانی در همه حالات قابل رویت می‌باشند.

لیفت غیرجراحی (تزریق بوتاکس) در حالت داینامیک و همچنین مراجعین جوانی که نیازی به جراحی ندارند، بسیار مناسب است.

مدت عمل

بطور متوسط مدت زمان عمل جراحی لیفت ابرو 1-2 ساعت بوده و در صورت نیاز به جراحی همزمان پلک یا گونه، این مدت طولانی‌تر خواهد بود.

بیهوشی

این جراحی تحت بی‌حسی موضعی و خواب‌آلودگی مختصر قابل انجام است ولی براساس شرایط و لزوم انجام عمل‌های جراحی همزمان با بی‌هوشی نیز انجام می‌شود.

وضعیت بستری

در اغلب موارد چند ساعت پس از عمل جراحی و تحمل رژیم مایعات بیمار مرخص می‌گردد.

اثرات جانبی

کبودی و تورم گذرا، احساس سوزش محل عمل جراحی از اثرات جانبی این عمل جراحی است.

عوارض

صدمه به عصب پیشانی و اختلال حركتی موقت عضله پیشانی، عدم تقارن، ریزش مو در محل خط برش جراحی از عوارض احتمالی این عمل جراحی است.

بهبودی

ظرف مدت چند روز به سرکار باز خواهید گشت. معمولا بخیه‌ها یک هفته بعد از عمل برداشته خواهند شد. به مدت 3 هفته از فعالیت‌های شدید باید خودداری کنید. کبودی و تورم شما ظرف 2 تا 3 هفته از بين می‌رود. طی چند ماه اول پس از عمل جراحی از تماس مستقیم با نور خورشید خودداری فرمائید.

نتایج

نتایج این جراحی معمولا بین 8 الى 10 سال ماندگاری خواهد داشت.

شما اینجا هستید

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

خدمات
جستجو
Search