ابدومینوپلاستی مینی

ابدومینوپلاستی مینی

معرفی آبدومینوپلاستی مینی

ابدومینوپلاستی مینی (mini tummy tuck)روشی است که در طی آن، پوست اضافی شکم در زیر ناف برداشته شده و عضلات آن ناحیه ترمیم و سفت می‌گردد.

یکی از شایع ترین چاقی های و انباشت چربی در قسمت شکم و ناحیه پهلو ها می باشد. با اضافه شدن وزن پوست بدن حجیم تر شده و فرمی نامناسب و خارج از قائده را برای بدنمان ایجاد می کند. البته که بهترین روش برای کاهش چربی ها و تناسب اندام ورزش است اما هستند افرادی که به دلایل مختلف از ورزش کردن امنتاع کرده و به روش هایی نظیر آبدومینوپلاستی مینی روی می آورند. 

بزرگی مختصر شکم را نباید با استفاده از آبدومینوپلاستی درمان نمود. در چنین مواردی، استفاده از رژیم غذائی و ورزش مرتب، توصیه می‌گردد. و در صورت عدم موفقیت در حذف چربی‌های اضافی، استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته ویزرلیپو و لیپوماتیک پیشنهاد می‌شود.

آبدومینوپلاستی مینی که از آن به عنوان mini tummy tuck نیز یاد می شود به روشی گفته می شود که در آن چربی های ناحیه شکم و پهلو ها از طریق جراحی تخلیه شده و پوست اضافه شکم حذف برداشته می شود

آبدومینوپلاستی مناسب چه افرادی است؟

این نوع عمل برای بانوان و آقایان صورت گرفته و تمامی افرادی که به دلایل زیر درگیر اضافه وزن هستند گزینه مناسب برای آبدومینوپلاستی مینی می باشند.

 • بهترین کاندید برای انجام ابدومینوپلاستی مینی افرادی هستند که در قسمت تحتانی شکم و زیر ناف، پوست اضافه دارند یا به هر دلیلی دچار شلی عضلات قسمت تحتانی شکم شده‌اند.
 • مادرانی که به جهت زایمان پوست شکمشان دچار تغییرات یا حتی اضافه وزن شده اند
 • بانوانی که به دلیل اضافه وزن و حجیم شدن و همچنین پوست شل و آویزان شکمشان از شرایط خود ناراضی می باشند.
 • آقایان دارای اضافه وزن زیاد و همچنین عدم توانایی برای ورزش 

روش عمل آبدومینوپلاستی مینی (جراحی زیبایی شکم)

در مرحله اول می بایست توسط جراح و متخصص آبدومینوپلاستی معاینه و ویزیت شوید و پس از آزمایش های عمومی عمل به بیمارستان منتقل می شوید. این عمل به صورت سرپایی بوده و نیازی به بستری طولانی مدت نخواهید داشت، البته امکان دارد به دلیل شرایط تا 1 شب در بیمارستان بستری شوید. و مدت زمان عمل حدود 1 الی 2 ساعت می باشد. جراحی ابدومینوپلاستی مینی تحت بی حسی اپیدورال، خواب آلودگی سطحی یا بیهوشی عمومی قابل انجام است.

در این جراحی برشی کوچک در ناحیه زیر شکم بر روی خط سزارین داده ‌شده، پوست و چربی اضافه از زیر ناف برداشته می‌شود. در صورت لزوم، عضلات ناحیه، ترمیم و تقویت می‌گردند. در روش ابدومینوپلاستی مینی، ناف شما در محل خود باقی مانده و موقعیت آن تغییر نخواهد کرد.

بعد از عمل نیز برش صورت گرفته بخیه زده و پوست شکم نیز لیفت می گردد. در این روش به دلیل ایجاد خط برش کوچکتر جای زخم کمتری در روی بدن ایجاد شده و درنهایت ترمیم سریع تری خواهد داشت.

ریسک ها و خطرات احتمالی آبدومینو مینی

 1. ماندگاری جای زخم و عدم بهبودی کامل در نواحی امتداد برش که البته در نواحی بیکینی قابلیت پنهان شدن دارد.
 2. درد در نواحی شکم و محل اسکار از شایع ترین عوارض تامی تاک مینی بوده و بین 2 الی 1 هفته به طول می انجامد که البته با مسکن ها قابل درمان است.
 3. عفونت های ناشی از برش و زحم جراحی از دیگر عوارض است که در صورت استفاده از داروهای تجویز شده متخصص کاملا قابل پیشگیری می باشد.
 4. به جا ماندن جای زخم جراحی نیز از دیگر عوارض این عمل بوده که البته اگر از طریق جراح با تجربه صورت بگیرد در کمترین حالت و در پایین ترین نقطه شکم قرار می گیرد.
 5. عفونت، خونریزی زیر پوست و تشکیل سروما در محل جراحی از عوارض احتمالی جراحی ابدومینوپلاستی مینی است. احتمال آمبولی ریوی در موارد بسیار نادر وجود دارد.

بهترین جراح آبدومینوپلاستی مینی در تهران (دکتر غلامحسین غرابی) با تجربه و دانش علمی این روش را بهترین متد برای افرادی می داند که می خواهند در سریع ترین زمان تناسب اندام خود را به دست آورند

آبدومینوپلاستی مینی به چه افرادی توصیه نمی شود

این عمل مانند هر جراحی دیگری کاندیدها و افراد واجد شرایط را می طلبد. البته همیشه افراد برای سریع تر نتیجه گرفتن به دنبال راه های میانبر هستند که دکتر غرابی به عنوان متخصص در این حوزه این عمل را به افراد زیر توصیه نمی کند.

 1. افرادی که در آزمایش های اولیه شرایط متناسب را ندارند.
 2. افرادی که دارای تعادل وزنی مناسب نبوده و تلورانس در وزن خود دارند.
 3. کسانی که از ثابت ماندن وزنشان کمتر از 3 ماه می گذرد.
 4. افرادی که با شرایط بیهوشی ناسازگار هستند.
 5. متقاضی که دارای وزن بیش از حد بوده و این روش مناسب برای آنها نمی باشد.
نتایج و روند بهبودی بعد از عمل

نتیجه جراحی ابدومینوپلاستی مینی حذف چربی در ناحیه شکم و صاف شدن و لیفت شدن پوست شکم و در نهایت ایجاد تناسب اندام شما و رضایت مندی فرد متقاضی است. همچنین تامی تاک مینی برای سالیان متمادی ماندگار خواهد بود مگر اینکه افزایش وزن شدید پیدا کرده یا اقدام به حاملگی مجدد نمائید.

همچنین روند بهبودی در این جراحی به شرح زیر است.

با دستور پزشک و ترخیص از بیمارستان تا بعد از روانه منزل خواهید شد، به مدت 2 روز از استحمام خودداری کرده و در صورت لزوم اقدام به تعویض پانسمان محل جراحی کنید. بخیه های شما به صورت جذبی بوده و بعد از مدت 7 روز می توانید به روند طبیعی زندگی بازگردید.

البته درد ناشی از عمل تا دو هفته حداکثر به طول می انجامد و در مدت 2 ماه از فعالیت های سنگین ورزشی و عادی جلوگیری نمایید. پیشنهاد می شود برای نتیجه بهتر در مدت دو هفته از گن های شکم استفاده نمایید.

از داروهای تجویز شده توسط پزشک به صورت کامل استفاده نموده و همچنین رژیم غذایی خود را کنترل نمایید.

توصیه به عدم مصرف مشروبات الکلی و مصرف دخانیات نیز به شدت توصیه می گردد.

سوالات متداول مینی آبدومینوپلاستی

هزینه جراحی آبدومینوپلاستی مینی چقدر است؟

این اولین سؤال در بین افراد بوده و باید گفت تا زمان بررسی و معاینه نشدن متقاضی پاسخ به آن دقیق نیست. هزینه این عمل وابسته به عواملی همچون تعرفه بیمارستان، هزینه آزمایش ها، هزینه تجهیزات و مواد مصرفی، و دستمزد جراح است.

تفاوت بین آبدمینوپلاستی مینی و کامل در چیست؟

آبدومینوپلاستی مینی شاخه ای از آبدومینوپلاستی کامل است و فقط در ناحیه شکم صورت می پذیرد و عمل سریع تری خواهد بود

عوارض عمل آبدومینوپلاستی چقدر است؟

این عمل جراحی سبکی بوده و البته اگر توسط جراح متخصصی صورت پذیرد در کمترین حالت عوارض قرار می گیرد. ولی در مجموع عوارض سنگینی برای بیمار نخواهد داشت.

بعد از عمل چه مواردی را باید رعایت کرد؟

مصرف داروهای مسکن و آنتی بیوتیک، پرهیز از فعالیت های سنگین، ورزش و نرمش کردن روزانه، استفاده از رژیم غذایی مناسب

شما اینجا هستید

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

خدمات
جستجو
Search