ابدومینوپلاستی مینی
ابدومینوپلاستی مینی

ابدومینوپلاستی مینی (جراحی زیبائی شکم)

ابدومینوپلاستی مینی یا تامی تاک کوچک، روشی است که در طی آن، پوست اضافی شکم در زیر ناف برداشته شده و عضلات آن ناحیه ترمیم و سفت می‌گردد.

بهترین کاندید برای انجام ابدومینوپلاستی مینی افرادی هستند که در قسمت تحتانی شکم و زیر ناف، پوست اضافه دارند یا به هر دلیلی دچار شلی عضلات قسمت تحتانی شکم شده‌اند.

بزرگی مختصر شکم را نباید با استفاده از آبدومینوپلاستی درمان نمود. در چنین مواردی، استفاده از رژیم غذائی و ورزش مرتب، توصیه می‌گردد. و در صورت عدم موفقیت در حذف چربی‌های اضافی، استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته ویزر لیپو و لیپوماتیک پیشنهاد می‌شود.

تکنیک عمل

بهترین کاندید برای انجام ابدومینوپلاستی مینی یا تامی تاک کوچک افرادی هستند که در ناحیه زیر ناف پوست اضافه و عضله شل دارند. برخی افراد متعاقب اضافه وزن یا حاملگی فقط دچار تجمع چربی و شلی عضلات در ناحیه زیر ناف می‌گردند، این افراد کاندید مناسبی برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی مینی هستند. در این جراحی برشی کوچک در ناحیه زیر شکم بر روی خط سزارین داده ‌شده، پوست و چربی اضافه از زیر ناف برداشته می‌شود. در صورت لزوم، عضلات ناحیه، ترمیم و تقویت می‌گردند. در روش ابدومینوپلاستی مینی، ناف شما در محل خود باقی مانده و موقعیت آن تغییر نخواهد کرد.

مدت عمل

جراحی ابدومینوپلاستی مینی به حدود یک و نیم الی دو ساعت زمان نیاز دارد. در مواردی که به دلیل حجم زیاد چربی در بالای شکم و پهلوها نیاز به خارج سازی این چربی‌ها باشد، ما با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته ویزر لیپو و لیپوماتیک، اقدام به تخلیه این چربی‌ها خواهیم کرد. ممکن است در چنین حالاتی، مدت عمل تا 4 ساعت نیز به طول بیانجامد.

بیهوشی

جراحی ابدومینوپلاستی مینی تحت بی حسی اپیدورال، خواب آلودگی سطحی یا بیهوشی عمومی قابل انجام است.

وضعیت بستری

با توجه به شرایط عمومی و وسعت اقدامات انجام گرفته، ممکن است یک شب بستری برای شما در نظر گرفته شود.

اثرات جانبی

تورم و کبودی مختصر پوست ناحیه، درد در محل عمل جراحی و بی حسی موقت پوست شکم از اثرات جانبی عمل ابدومینوپلاستی مینی است.

عوارض

عفونت، خونریزی زیر پوست و تشکیل سروما در محل جراحی از عوارض احتمالی جراحی ابدومینوپلاستی مینی است. احتمال آمبولی ریوی در موارد بسیار نادر وجود دارد.

بهبودی

با اجازه پزشک، ۴۸ ساعت پس از جراحی استحمام بلامانع است. تمامی بخیه‌های شما قابل جذب است و نیازی به کشیدن ندارد. ظرف مدت یک هفته به کار خود باز خواهید گشت. حداقل ۶ هفته باید از انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های شدید خودداری کنید. حداقل برای مدت ۳ هفته گن مخصوص بپوشید

نتایج

نتیجه جراحی ابدومینوپلاستی مینی برای سالیان متمادی ماندگار خواهد بود مگر اینکه افزایش وزن شدید پیدا کرده یا اقدام به حاملگی مجدد نمائید.

تماس با دکتر غرابی 02122012931

ارتباط مستقیم با دکتر غرابی
پیام در واتس آپ پیج اینستاگرام تماس مستقیم با دفتر