کوچک کردن سینه
کوچک کردن سینه

ماموپلاستی

سینه‌های بزرگ و حجیم، علاوه بر جنبه زیبائی بر جنبه بهداشتی فرد نیز تاثیر منفی دارد و باید درمان گردد.

سینه‌های خیلی بزرگ می‌تواند عامل ایجاد آسیب به مهره‌های گردن و پشت شود و دردهای مزمنی را در ناحیه شانه ایجاد کند. در تکنیک ماموپلاستی علاوه بر کاهش حجم سینه، شکل زیباتر و متناسب‌تری به سینه داده می‌شود. طی جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه، در صورت نیاز امکان کوچک کردن هاله دور سینه نیز وجود دارد.

تکنیک عمل

تکنیک‌های متعددی برای جراحی کوچک کردن سینه وجود دارد. طی سال ها آموزش و تجربه آموخته‌ایم که هر بیمار با توجه به آناتومی بدن، قوام پوست و نسج زیر جلدی، قوام پستان و حجم پستان، تکنیک مخصوص به خود را نیاز دارد. در بعضی بیماران، برش جراحی در ناحیه دور سینه انجام می‌گیرد و در برخی دیگر این برش به صورت عمودی تا زیر سینه ادامه می‌یابد. سپس بافت‌های اضافه سینه خارج شده و سینه در قسمت بالاتری قرار می‌گیرد.

مدت عمل

بر اساس تکنیک مورد استفاده، مدت زمان عمل ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه متغیر است ولی به طور معمول این جراحی حدود سه الی پنج ساعت به طول می‌انجامد

بیهوشی

به طور معمول جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد.

وضعیت بستری

بعد از انجام عمل ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه، بر اساس حجم سینه و تکنیک مورد استفاده ممکن است پس از هوشیاری کامل مرخص شوید یا بر اساس صلاحدید پزشک، یک شب بستری شده و تحت مراقبت قرار گیرید.

اثرات جانبی

تورم، کبودی و احساس ناراحتی و سوزش در ناحیه تحت جراحی از اثرات جانبی و موقت عمل جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه است که طی چند روز بعد از عمل برطرف می‌شود.

عوارض

عفونت، عدم تقارن پستان‌ها، اسکار عمل جراحی و ایجاد بافت کلوئید، کاهش یا از بین رفتن حس در نوک سینه‌ها و نیز از بین رفتن هاله یا نوک سینه به دلیل اختلال در خون‌رسانی از عوارض جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه است.

بهبودی

۴۸ ساعت پس از جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه پانسمان شما برداشته شده یا تعویض می‌گردد. ۴۸ ساعت پس از جراحی می‌توانید استحمام کنید. تمامی بخیه‌های شما قابل جذب بوده و نیاز به کشیده شدن ندارد. ظرف مدت یک هفته به کار خود باز خواهید گشت. پس از جراحی باید به مدت حداقل سه هفته سوتین مخصوص بپوشید و حداقل به مدت دو ماه از انجام فعالیت‌های شدید ورزشی اجتناب کنید.

نتایج

بیماران پس از جراحی کاهش حجم سینه، به دلیل کاهش حجم و ایجاد فرم زیبای سینه از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار خواهند شد، فعالیت‌های ورزشی و فیزیکی آن‌ها با راحتی بیشتری انجام گرفته و از دردهای مزمن گردن و شانه و بیماری‌های پوستی زیر پستان‌ها رهایی می‌یابند.

تماس با دکتر غرابی 02122012931

ارتباط مستقیم با دکتر غرابی
پیام در واتس آپ پیج اینستاگرام تماس مستقیم با دفتر