تجربه ما در اختیار شماست

سوالات متداول
ارسال پیام

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک چگونه انجام می شود؟

بلفاروپلاستی نوعی جراحی است که افتادگی  و پف پلک را ترمیم می کند.

در طول جراحی، جراح برشی در چین طبیعی چشم شما ایجاد می کند و پوست، ماهیچه و احتمالاً چربی اضافی را در امتداد پلک بالایی چشم شما برمی دارد. این برش در چین طبیعی پلک پنهان می شود.

این روش به عنوان یک جراحی سرپایی انجام می شود، به این معنی که بهبودی شما به راحتی در خانه انجام می گردد. بلفاروپلاستی می‌تواند مشکلات میدان بینایی را کاهش داده یا از بین ببرد، علاوه بر این که چشم‌ها را جوان‌تر و هوشیارتر نشان می‌دهد.

جراحی پلک – Informed Consent چیست؟

یعنی شما اطلاعات جامعی راجع به تمام جنبه‌های جراحی اعم از مزایا و خطرات احتمالی گرفته تا اقدامات قبل و بعد از عمل دارید و با اطمینان و آگاهی کامل تصمیم به انجام عمل جراحی گرفته‌اید.

جراحی پلک – چگونه تشخیص بدهم که به کشیدن پلک بالایی نیاز دارم یا به کشیدن ابرو؟

تشخیص این موضوع به جایگاه ابرو بستگی دارد. در جلسه مشاوره و معاینه اولیه، دکتر با دست پوست پیشانی را تا حد مشخصی می‌کشد. اگر پس از کشیده شدن پوست پیشانی، قسمت اعظم پوست پلک بالایی ناپدید شد، انجام جراحی کشیدن پوست پیشانی برای بیمار سودمندتر است. در صورتی که کشیده شدن پوست پیشانی تاثیر اندکی داشته یا اصلا تاثیری روی پلک بالایی نداشته باشد، بلفاروپلاستی بهترین راهکار می‌باشد.

برای داشتن ظاهری جوانتر، توصیه می‌شود از عمل کشیدن ابروی بالایی و بلفاروپلاستی به صورت همزمان استفاده گردد.

جراحی پلک – آیا من بعد از انجام عمل، شکل واقعی خود را حفظ خواهم کرد؟

اکثر بیماران می‌گویند که وقتی بعد از انجام عمل به جمع اطرافیان خود بازمی‌گردند با اظهارات زیر مواجه می‌شوند:

  • وای خدای من! تو فوق‌العاده شدی!
  • مدل موهاتو عوض کردی؟
  • توی تعطیلات بودی؟

حفظ حالت منحصر به فرد بودن شما نشان‌دهنده موفقیت‌آمیز بودن عمل جراحی است. اگر چه تغییر ظاهر ممکن است برای شما مهم باشد و خیلی به چشمتان بیاید، ولی اگر این تغییرات توسط اطرافیان شما حس نشد، زیاد تعجب نکنید.

جراحی سینه – ماندگاری نتیجه عمل جراحی سینه چقدر است؟

نمی‌توان به این سئوال پاسخ دقیقی داد. زیرا این موضوع به متغیرهای متعددی بستگی دارد. مسلماً نسل جدید پروتزها محکم‌تر بوده و ماندگاری آنها نسبت به پروتزهای قدیمی بیشتر است و تا زمانی که مشکلی پیش نیاید نیاز به تعویض ندارند.

جراحی سینه – علل عمده تعویض پروتز در جراحی سینه چیست؟

  • صدمه‌ی شدید به پروتز
  • نشت پروتز در پروتزهای سالین به ایجاد عوارضی مانند انقباض کپسولی

تمایل فرد برای تغییر سایز با توجه به اینکه متقاضیان تمایل به افزایش سایز دارند

جراحی سینه – آیا نیاز به عمل تکنیکی در جراحی سینه وجود دارد؟

معمولا به عمل نیازی نیست. نکته‌ی مهم این است که با گذشت زمان و در اثر بالا رفتن سن، تغیبرات وزن یا تغییرات هورمونی نظیر حاملگی یا یائسگی ممکن است سینه‌ها دچار تغییراتی شوند. اگر بعد از گذشت چند سال، فرد از ظاهر خود ناراضی باشد ممکن است برای حفظ ظاهر جوان‌تر، نیاز به عمل لیفت یا بالا کشیدن یا تعویض پروتز باشد.

جراحی سینه – آیا زنان در دوره بارداری یا شیردهی می‌توانند جراحی سینه درخواست کنند؟

خیر. در صورت تمایل این افراد، می‌توان با گذشت شش ماه از زایمان یا شش ماه بعد از اتمام دوران شیردهی، نسبت به انجام عمل جراحی اقدام نمود.

جراحی سینه – آیا کسی که دچار بیماری “فیبروکیستیک” سینه است می‌تواند تحت عمل جراحی سینه قرار گیرد؟

بله. این حالت شایع است و اهمیت پاتولوژیکی ندارد. وجود این حالت ایجاب می‌کند که فرد به ویژه بعد از سنین چهل تا ۴۵ سالگی به صورت دوره‌یی معاینه و چکاپ شود. بعد از جراحی پروتز سینه، انجام معاینات دوره‌یی ممکن است همراه با درخواست سونوگرافی، MRI و یا ماموگرافی و در صورت نیاز آسپیراسیون با سوزن باشد. در افراد مبتلا به این عارضه بهتر است پروتز زیر عضله FDA قرار داده شود تا با معاینات تشخیصی اخیرالذکر به راحتی انجام شود.

لیپوساکشن – در اطاق عمل چه خواهد گذشت؟

به شما لباس مخصوص اتاق عمل داده شده و ناحیه‌های توافق شده توسط ماژیک مشخص خواهد شد. بر روی تخت عمل قرار گرفته و نواحی مربوطه با محلول بتادین و الکل ضدعفونی می‌شوند. تزریق ماده بی‌حسی همراه با چند لیتر سرم انجام می‌شود. این کار به صورت زیرپوستی بوده و سنگینی بر روی موضع احساس خواهد شد. پوست ناحیه تزریق برامده شده و زیر پوست فشار حس خواهد شد. تزریق معمولا بدون درد می‌باشد. در صورتی که پوست حساسی دارید به پزشک اطلاع دهید تا ترتیبی داده شود که حتی هنگام تزریق کوچکترین دردی حس نکنید. بعد از خاتمه تزریق ماده بی‌حسی، سوراخ کوچکی به قطر ۲ میلی‌متر در پوست ایجاد می‌شود (بدون درد). این سوراخ و سوراخ‌هایی که متعاقبا ایجاد می‌شوند برای ورود لوله مکش و خروج سرم (خون‌آبه) بعد از عمل مورد استفاده قرار می‌گیرند. عمل با ورود لوله ساکشن از طریق سوراخ به زیر پوست شروع شده و شما چربی‌های خود را مشاهده خواهید کرد که همزمان با تزریق سرم، خارج شده و در ظروف از قبل آماده شده جمع می‌گردند.

لیپوساکشن – بعد از عمل چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بعد از خاتمه عمل، محل سوراخ با بتادین آغشته شده با گاز یا پوشک بسته می‌شود. استفاده از گاز یا پوشک صرفا برای جذب سرم خروجی است. این سوراخ‌ها معمولا بین ۳-۱۴ روز بسته می‌شوند. ابتدا سوراخ یا سوراخ‌های بالاتر بسته شده و دفع سرم از پائین‌ترین سوراخ با تاخیر خواهد بود. گذاشتن گاز بر روی سوراخ بسته شده ضروری نیست اما می‌توان جهت تمیز ماندن زخم از چسب زخم استفاده کرد.

استحمام بعد از گذشت ۲۴-۴۸ ساعت بلامانع است. از استحمام طولانی با آب داغ در چند روز اول، احتراز کنید. سعی کنید در طول زمان استحمام، اطراف زخم‌ها را با کف دست و به آرامی فشار دهید و مایع درون آن را تخلیه نمائید. در صورت تمایل، از صابون T.C.C استفاده کنید. حتما دو روز اول پس از عمل، برای پانسمان و بازدید زخم به کلینیک مراجعه کنید تا بهبود شما با اشکال برخورد نکند.

لیپوساکشن – آیا این عمل، عوارضی دارد؟

هر چند طبق نظر اساتید و منابع معتبر بین‌المللی، آمبولی ریه با این روش گزارش نشده و یا بسیار نادر است اما احتمال وقوع آن را نمی‌توان کاملا رد کرد. کلیه اقدامات درمانی جهت جلوگیری از احتمال بروز آمبولی در این کلینیک انجام می‌گیرد.

عفونت به ندرت اتفاق می‌افتد و در این مرکز تاکنون گزارش نشده است.

عدم تقارن در اکثر افراد وجود دارد. مثلا در اکثر خانم‌ها پستان راست بزرگتر از پستان چپ است. معمولا دست راست عضلانی‌تر از دست چپ است. یک ران بزرگتر از ران دیگر است. در صورتی که عدم تقارن به علت عمل لیپوساکشن به وجود آید، در جلسه کوتاهی بدون هزینه قابل اصلاح است.

عوارض کوتاه مدت مثل کبودی پوست، حالت کوفتگی، تیره‌تر شدن پوست، اختلالات حسی و یا درد قابل رفع با مسکن‌های معمولی گاهی بروز می‌کند که به مرور رفع خواهد شد.

گلوله گلوله شدن زیر پوست، فرورفتگی و چاله شدن پوست در اثر عدم تبحر جراح و پرسنل است که معمولا در این مرکز گزارش نشده است و در صورت ایجاد این مشکلات در جراحی‌های قبلی، در این مرکز اصلاح خواهد شد.

پوست‌های شل و دچار سلولیت و دارای ترک‌خوردگی دوران حاملگی در وهله اول ممکن است به خوبی با لیپوساکشن اصلاح نشوند اما در درازمدت باعث بهتر شدن کیفیت پوست خواهد شد.

گاهی مقداری از مایع تزریقی از زیر پوست به اعضا پائین‌تر نظیر پاها و اطراف دستگاه تناسلی رسوخ پیدا می‌کند که موجب متورم شدن این نواحی می‌شود. این حالات به خودی خود رفع می‌شود و کافی است موقع خواب، با گذاشتن بالش زیر باسن معمولا تا صبح، نواحی متورم بالاتر از سطح بدن قرار گرفته و تورم برطرف شود.

لیپوساکشن – آیا بعد از انجام این پروسیجر، داشتن رژیم غذائی خاصی لازم است؟

بهترین رژیم غذایی، رژیمی متعادل همراه با ورزش می‌باشد.  آنچه مسلم است هر چه مقدار غذا کمتر باشد و کالری کمتری به بدن وارد شود، چربی کمتری ایجاد شده و هر چه تحرک بیشتر باشد، میزان مصرف کالری بالاتر رفته و از تجمع چربی جلوگیری می‌شود.

سعی کنید معده خود را به حجم کم غذا عادت دهید تا کوچک شود و با مقدار متعادل غذا، احساس پری و سیری داشته باشید.

رژیمی که ترکیبی از همه غذاها و مواد غذایی باشد، بهترین است. سعی کنید غذای مصرفی را کمتر و حتی به نصف قبل از عمل تقلیل دهید. به ناطر داشته باشید رمز لاغر شدن و لاغر ماندن، امساک در غذا خوردن است.

مصرف قند و چربی (کره، برنج، نان، مارگارین، خامه، مایونز، شیرینی، شکلات و …) را به حداقل برسانید و از لبنیات کم چرب یا فاقد چربی مصرف کنید.

در صورتی که اضافه وزن دارید منعی برای خوردن ندارید اما باید به تناسب وزن‌تان حجم غذای مصرفی را کاهش دهید.

حداقل سه روز در هفته پیاده‌روی کنید.

سبزیجات و میوه به مقدار کافی مصرف کنید اما فراموش نکنید میوه‌های شیرین هم، قند و کالری دارند و در مصرف آنها نیز نباید زیاده‌روی کنید.

به جای مصرف غذاهای سرخ کردنی سعی کنید از غذاهای آب‌پز استفاده کنید.

سعی کنید از مرغ و ماهی بدون پوست، بیشتر تناول کرده مصرف گوشت قرمز را کاهش دهید.

در صورت نیاز با متخصص تغذیه مشاوره کرده و رژیم مناسب دریافت کنید.

تزریق بوتاکس – بوتاکس یعنی چه؟

بوتاکس نام تجاری سم بوتولیسم نوع A می‌باشد. این سم یک مسدود کننده بسیار قوی ایمپالسهای عصبی است. بوتاکس نام تجاری یکی از محصولات ثبت شده شرکت Allergon بوده و با توجه به اینکه تولید بوتاکس بسیار سخت و پر هزینه است و این محصول جایگزین دیگری ندارد، بسیار گران‌قیمت است.

تزریق بوتاکس – ضرورت انجام عمل بوتاکس چیست؟ چرا ما به انجام عمل جراحی بوتاکس نیاز داریم؟

در هر بار لبخند زدن، خندیدن و اخم کردن، عضلات زیر پوست شما با یکدیگر برخورد می‌کنند و این برخوردها به مرور زمان باعث ایجاد چین و چروک‌های دینامیک در پوست شما می‌شود. هر چقدر ابراز احساسات شما قوی‌تر باشد در نتیجه خطوط چهره شما و چین و چروک‌های حاصل از آن، عمیق‌تر خواهند بود. برای جلوگیری از ایجاد این چین و چروک‌ها، نباید در ابراز احساسات زیاده‌روی کرد.

تزریق بوتاکس – بوتاکس چگونه عمل می‌کند؟

بوتاکس به صورت جزئی، از ورود ایمپالس‌های عصبی به عضلات کوچک صورت جلوگیری می‌کند.  بوتاکس باعث می‌شود که عضلات حرکتی صورت دچار حالت استراحت یا Relax شوند. بعد از به کار بردن این روش،  پوست روی عضلات صورت صاف و بدون چروک خواهند بود، این در حالتی است که عضلات تحت تاثیر قرار نگرفته صورت، کماکان به فعالیت خود ادامه می‌دهند و به صورت مداوم برای ایجاد حالت‌های چهره  با یکدیگر برخورد می‌کنند.

تزریق بوتاکس – تزریق بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟

بوتاکس یک نوع جراحی ساده و بی‌خطر است. پزشک با استفاده از یک سوزن کوچک، ضربه‌ای آرام به صورت شما وارد می‌کند که درد بسیار اندکی دارد. سپس با دقت زیادی بوتاکس را به قسمت مورد نظر در صورت شما، وارد می‌کند. متقاضی درد ناشی از ورود سوزن را با درد گزیدن پشه مقایسه می‌کند. در این جراحی متقاضی بی‌هوش نمی‌شود و پس از انجام عمل، می‌تواند فعالیت‌های روزمره و عادی خود را ادامه دهد. تاثیر بوتاکس معمولا طی 2-4 ساعت  ظاهر می‌شود. این مدت، زمان مورد نیاز برای مختل شدن عمل سیناپس می‌باشد.

تزریق بوتاکس – چه قسمت‌هایی را می‌توان با بوتاکس اصلاح کرد؟

اصولا تزریقات بوتاکس در یک سوم بالائی صورت انجام می‌گیرد. خطوط پیشانی در بین ابروها و خطوط اطراف چشم‌ها به خوبی به درمان بوتاکس جواب می‌دهند. خطوط اخم (پائین و اطراف دهان) و چروک‌های چانه نیز ممکن است با تزریق بوتاکس درمان شوند، اما شدت و کیفیت پاسخ‌دهی پوست به بوتاکس، در افراد مختلف، متفاوت است.

تماس با دکتر غرابی 02122012931

ارتباط مستقیم با دکتر غرابی
پیام در واتس آپ پیج اینستاگرام تماس مستقیم با دفتر