0%

سوالات متداول

آیا شما سوالی دارید
_

سوالات متداول

_

لطفا سؤالات زیر را بخوانید و اگر نمیتوانید پاسخ خود را پیدا کنید، لطفا سوال خود را با ما در میان بگذارید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

پس از عمل جراحی بینی (رینو پلاستی) چه مدت استراحت لازم است؟

انجام فعالیت‌های شغلی سبک یک هفته پس از جراحی امکان پذیر است ولی برای مشاعل سنگین بهتر است تا دو هفته بعد از عمل استراحت وجود داشته باشد.

آیا با لیزر هم جراحی زیبایی بینی (رینو پلاستی) انجام می‌گیرد؟

در حال حاضر امکان رینوپلاستی با دستگاه لیزر وجود ندارد ولی به دلیل جذابیت لیزر برای عموم، امکان دارد این مساله مورد استفاده تبلیغاتی قرار گیرد. بدیهی است که تنها انجام برش‌های جراحی را می‌توان با لیزر انجام داد ولی به دلیل وجود برش‌های کوچک در جراحی زیبایی بینی کاربرد لیزر جایگاهی ندارد.

در بین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، متخصصین فک و صورت، متخصصین گوش حلق بینی کدام برای جراحی رینوپلاستی بهتر است؟

جراحی زیبایی بینی جزء کوریکولیوم آموزشی (دوره آموزشی) هر سه گروه می‌باشد و آموزش این عمل را در دوره رزیدنتی گذرانده‌اند و قادربه انجام این جراحی می‌باشند. در حال حاضر در تمام دنیا هریک از این سه گروه مذکور خود رابرای این عمل جراحی ارجح می‌دانند. بدیهی است توانایی علمی و فنی هر پزشک با دیگری متفاوت است و در هر سه گروه پزشک صاحب سبک و لایق در جراحی رینو پلاستی وجود دارد و انتخاب بر عهده بیماران است.

آیا زنان در دوره بارداری یا شیر دهی می‌توانند جراحی سینه انجام دهند؟

در صورت تمایل این افراد می‌توانند شش ماه تا یک سال بعد از زایمان و یا شش ماه بعد از قطع شیر دهی به کودک خود اقدام به جراحی کنند.

آیا همزمان با جراحی پلک فوقانی (بلفارو پلاستی) به کشیدن ابرو (لیفت ابرو) نیاز هست؟

بسته به موقعیت و جایگاه ابرو، در جلسه مشاوره و معاینه اولیه جراح، پوست پیشانی بیمار را تا یک حد مشخص به سمت بالا و لترال می‌کشد بر اساس میزان شلی و قوام و… پوست بیمار تصمیم لازم در خصوص عمل جراحی همزمان گرفته خواهد شد.

نتایج جراحی لیفت صورت چه مدت به طول می‌انجامد؟

مدت زمان ماندگاری این جراحی به عوامل مختلفی بستگی دارد در بیمارانی که از نظر ژنتیکی پوست با ترکیب کلاژن و الاستین مناسب دارند کمتردر معرض افتاب قرار می‌گیرند، سیگار نمی‌کشند، تغذیه مناسب و سالمی دارند معمولا این جراحی مدت هشت الی ده سال دوام دارد. مراقبت از پوست و سلامت عمومی نقش به‌سزایی در حفظ جوانی افراد دارد.

پس از انجام جراحی شکم (ابدومینو پلاستی) چه زمانی می‌توانیم به فعالیت‌های عادی و روزمره برگردیم؟

فردای روز جراحی قادر به راه رفتن می‌باشید پس از دو هفته می‌توانید به فعالیت‌های عادی و روزمره برگردید. به یاد داشته باشید به مدت ۸ الی ۱۰ هفته از ورزش‌های سنگین خوداری کنید.

آیا پس از انجام ویزرلیپو، لیپوماتیک یا روش‌های دیگر پیکر تراشی امکان برگشت چربی‌ها وجود دارد؟

به خاطر داشته باشید امساک در غذا خوردن، کلید لاغر شدن است. بهترین حالت این است که رژیم غذایی متعادل بوده و با ورزش همراه باشید.
در تکنیک‌های مختلف پیکر تراشی پس از حذف چربی‌های اضافه و نا به جا در صورتی که شیوه زندگی و تغذیه خود را تغییر ندهید مجددا تجمع چربی خواهید داشت و امکان بازگشت وجود دارد.

من کاملا گیج شده‌ام بهترین روش پیکر تراشی و تخلیه چربی زائد کدام روش می‌باشد؟

بهترین روش تخلیه چربی‌ها روشی است که کمترین آسیب را به نسوج اطراف و حتی خود چربی بزند وهمچنین توان تخلیه چربی در مناطق بسیار ظریف و حساس بدن مثل صورت و گردن را داشته باشد. بدون شک تمامی این خصوصیات در تکنولوژی ویزرلیپو نهفته است.

رضایت‌نامه آگاهانه یا Informed Consent یعنی چه؟

در جلسه مشاوره پزشک اطلاعات فوق‌العاده جامعی در خصوص تمام جنبه‌های جراحی از مزایا، معایب، خطرات و همچنین اقدامات قبل و بعد جراحی در اختیار شما قرار می‌دهد و به این ترتیب می‌توانید با اطلاعات جامع در خصوص انجام جراحی تصمیم بگیرید.

از ما بپرسید