جراجی زیبایی گوش

فهرست مطالب

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبائی گوش (اتوپلاستی)

گوش بزرگ و برجسته می‌تواند اثر بسیار بدی بر روی اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان داشته باشد. جراحی زیبایی روی گوش سایز بزرگ و برجسته باعث قرار گرفتن گوش در جایگاه مناسب در نزدیکی سر و کاهش سایز آن می‌شود. جراحی گوش در کودکان همانند بزرگسالان قابل انجام است. در مورد انجام جراحی گوش بر روی کودکان، بهترین زمان سن ۵ تا ۶ سالگی قبل از ورود کودک به مدرسه است.

تکنیک عمل

طی عمل جراحی گوش، یک برش در قسمت پشت گوش ایجاد می‌شود و غضروف اضافه خارج می‌گردد. سپس مابقی غضروف با تکنیک مناسب در جای خود ثابت می‌شود. در بعضی از بیماران برای دستیابی به نتیجه بهتر از نظر زیبایی، غضروف گوش نیاز به بازسازی خواهد داشت. برش جراحی در پشت گوش بیمار پس از ترمیم کاملاً محو می‌شود.

مدت عمل

جراحی گوش حدود یک ساعت و نیم الی دو ساعت به طول می‌انجامد.

بیهوشی

برای جراحی گوش در بچه‌ها از بیهوشی عمومی و در بزرگسالان از بی حسی موضعی یا القای خواب‌آلودگی سطحی استفاده می‌شود.

وضعیت بستری

بعد از انجام جراحی گوش معمولا نیازی به بستری شدن نیست.

اثرات جانبی

تورم، قرمزی، گزگز و بی حسی ناحیه عمل، از اثرات جانبی موقت جراحی گوش است.

عوارض

از عوارض احتمالی جراحی گوش می‌توان به موراد ذیل اشاره نمود:

  • عفونت غضروف گوش
  • اسکار بیش از حد در محل برش جراحی
  • عود برجستگی گوش

در مواردی که به هر دلیل عارضه عود کرده باشد، بعد از گذشت حداقل ۶ ماه تا یک سال، می‌توانید نسبت به انجام جراحی مجدد اقدام نمائید.

بهبودی

پس از عمل جراحی گوش و پانسمان موضع عمل، برای جلوگیری از بروز صدمه به گوش، استفاده از هدبند توصیه می‌شود. بخیه‌ها معمولاً طی ۷ الی ۱۰ روز کشیده شده و پس از آن از بیمار خواسته می‌شود که به مدت دو هفته دیگر، از هدبند برای قرار گرفتن گوش در موقعیت مناسب استفاده کند. استفاده از هدبند تا چند هفته پس از عمل به خصوص در زمان خواب به بیمار توصیه می‌شود تا از بروز صدمه به گوش جلوگیری شود.

نتایج

معمولاً نتایج عمل جراحی گوش دائمی است.

دیدگاه ها

تماس با دکتر غرابی 02122012931

ارتباط مستقیم با دکتر غرابی
پیام در واتس آپ پیج اینستاگرام تماس مستقیم با دفتر