لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه (ماستوپکسی) 

با افزایش سن، بافت سینه تمایل دارد به سمت پایین‌تر دیواره قفسه سینه پایین بیاید. این پدیده به نام پتوز پستان شناخته می شود.

بارداری، شیردهی، افزایش یا کاهش وزن، جاذبه، تغییرات هورمونی، روند طبیعی پیری و ژنتیک، مهمترین عوامل افتادگی سینه در خانم ‌ها هستند. علاوه بر این، نوک پستان ممکن است پایین بیاید و نسبت به سینه پایین‌تر به نظر برسد.

لیفت سینه (ماستوپکسی) روشی است که توسط جراحان پلاستیک برای رفع افتادگی سینه ها و بازگرداندن سینه ها به شکل و موقعیت جوان‌تر انجام می‌شود. در برخی موارد، بیماران هم نیاز به لیفت سینه و هم بزرگ کردن سینه با ایمپلنت دارند تا علاوه بر بهبود شکل سینه، سایز سینه‌ها را افزایش دهند.

اگر سینه‌هایتان افتادگی دارند یا نوک سینه‌ها به سمت پایین هستند، ممکن است لیفت پستان انتخاب مناسبی برای شما باشد.

لیفت سینه(ماستوپکسی)

لیفتینگ سینه اندازه سینه شما را تغییر نمی دهد. با این حال، لیفت سینه را می توان با بزرگ کردن سینه یا کوچک کردن سینه انجام داد.

مهمترین چالش روبرو جهت رفع افتادگی سینه انتخاب بهترین جراح لیفت سینه است. چرا که عوارض این عمل را به حداقل رسانده و میزان رضایت مندی شما را به حداکثر می رساند. دکتر غلامحسین غرابی متخصص زیبایی و بهترین جراح پلاستیک در تهران بوده که تجربه و تخصصی بالایی در لیفتینگ سینه دارد

چرا جراحی سینه (ماستوپکسی)

جراحی یا لیفت سینه در افراد معمولا زمانی مورد انتخاب قرار می گیرد که فرد دچار افتادگی و شلی سینه بوده و یا از فرم بدشکل پستان خود رضایت نداشته باشد. در این صورت با مشورت جراح زیبایی ماستوپکسی بر روی او با متدهای مختلف صورت می پذیرد.

 در جراحی لیفت سینه، جراح پلاستیک سعی نمی کند بافت زیرین را بردارد، بلکه فقط پوست اضافی را حذف می کند. در صورتی که حجم پستان ناکافی باشد پزشک می تواند یک ایمپلنت سینه را برای افزایش اندازه و شکل سینه وارد کند.

در موارد ذیل بر مبنای مشاوره و معاینه ممکن است جراح پلاستیک عمل جراحی ماستو پکسی را برای شما در نظر بگیرد:

 • سینه هایی که آویزان هستند اما اندازه رضایت بخشی دارند.
 • سینه هایی که فاقد نسج سفتی هستند.
 • نوک سینه ها و آرئول ها که به سمت پایین هستند، به خصوص اگر در زیر چین های سینه قرار گیرند.
 • سینه‌ها ممکن است متفاوت رشد کرده باشند، به طوری که یک سینه سفت و به خوبی قرار گرفته باشد در حالی که سینه دیگر اینطور نیست.

انواع روش لیفت سینه با جراحی (عمل ماستوپکسی)

در جراحی لیفت سینه جراح می بایست تمام تلاش خود را برای بهینه‌سازی سایز اسکار و پنهان کردن آن در کمترین میزان قابل مشاهده سینه انجام دهد. در بسیاری از موارد، بهبود ظاهر با جای زخم بسیار کم امکان‌پذیر است. اسکارهای ماستوپکسی بسته به روشی که انجام می شود متفاوت است. رایج ترین الگوها عبارتند از:

 • لیفتینگ پری آرئولار» الگوی دایره ای در اطراف هاله (پوست رنگدانه شده در اطراف نوک پستان)
 • لیفتینگ عمودی» در اطراف هاله با یک قسمت عمودی که تا چین سینه امتداد دارد. به این اسکار “آب نبات چوبی” نیز می گویند.
 • لیفتینگ Inverted-T (تی وارونه)» در اطراف هاله با یک خط عمودی به سمت چین سینه، و به صورت افقی در چین سینه امتداد می یابد.
 • لیفتینگ هلالی» برش کوچک در سطح بالایی آرئول در زمان نیاز به اصلاحات جزئی لیفت

انواع روش لیفت سینه (روش های مرسوم ماستوپکسی)

درک این نکته مهم است که تشکیل اسکار بین افراد متفاوت است و به شدت به استعداد ژنتیکی فرد بستگی دارد. اسکارها معمولاً با گذشت زمان محو می شوند، اما پیش بینی ابعاد و رنگ نهایی آنها دشوار است.

 سؤال مهم: آیا می توانم لیفت سینه را با بزرگ کردن سینه ترکیب کنم؟

اگر می‌خواهید سینه‌های بزرگتر و پرتری داشته باشید، دکتر غلامحسین غرابی ممکن است لیفت سینه را به‌طور همزمان با پروتز توصیه کند. این روش ترکیبی بی‌خطر است و می‌تواند سینه‌هایی با ظاهر طبیعی و متناسب‌تر برای برخی از زنان فراهم کند. در اصطلاح پزشکی به این روش جراحی پروتز پکسی می گویند.

لیفت تقویتی

لیفت تقویتی (که به آن ماستوپکسی تقویتی یا آگ پکسی نیز گفته می شود) جراحی است که دو کار را همزمان انجام می دهد. ابتدا سینه های آویزان را با از بین بردن پوست اضافی و کشیده (این قسمت لیفت) بلند می کند و شکل می دهد. دوم اینکه با ایمپلنت نیمه بالایی سینه را تقویت می کند (این قسمت بزرگ کردن است).

 برای بیمارانی که پس از بارداری یا شیردهی حجم سینه خود را از دست داده اند و همچنین به دلیل کشیده شدن پوست سینه هایشان آویزان شده است ایده آل است.

از دیدگاه بیمار، چهار ویژگی وجود دارد که این روش  را محبوب تر می کند.

1. صرفه جویی در وقت و هزینه» جایگزین آگ پکسی این است که ابتدا سینه را لیفت کنید و چند ماه بعد آن را بزرگ کنید. ترکیب این جراحی ها در یک روش واحد می تواند باعث صرفه جویی در هزینه، درد و زمان شما شود.

 

2. Augmentation-lift یک عمل متعادل کننده ظریف است» چارچوب لیفیت سینه شامل دو مورد است: پوست و بافت سینه. 

کاهش پوست و افزودن ایمپلنت به طور همزمان، کشمکش بین پوست و بافت است. اگر پوست را بیش از حد کوچک کنیم، ایمپلنت خیلی سفت می شود و پوست به خوبی بهبود نمی یابد.

اگر یک ایمپلنت خیلی کوچک قرار دهید، سینه از ایمپلنت افتاده و اصلاً ظاهر خوبی ندارد. مهم است که جراح پلاستیک شما تجربه کافی داشته باشد و در مورد چگونگی دستیابی به این تعادل با شما بحث مفصلی داشته باشد.

3. همه نمی توانند این جراحی را انجام دهند» متأسفانه، تعداد کمی از بیماران نمی توانند این جراحی ترکیبی را انجام دهند. در طی قسمت لیفت جراحی، نوک پستان معمولاً به موقعیت اولیه و جوان خود برمی گردد. هر چه نوک سینه بیشتر حرکت کند (یعنی سینه بیشتر آویزان شده باشد)، جریان خون به نوک پستان کشیده تر می شود. علاوه بر این، ایمپلنت نوک پستان را از داخل فشار می دهد و جریان خون را به آن کاهش می دهد. در نتیجه، در برخی از بیماران، انجام عمل جراحی ترکیبی این خطر را دارد که باعث شود پوست نوک پستان منبع خون خود را از دست بدهد. نیازی به گفتن نیست، 

نتیجه

 Augmentation-lift یک گزینه عالی برای بسیاری از بیماران است. با این حال، درک محدودیت ها و خطرات آن مهم است. تصمیماتی که برای طراحی این جراحی انجام می شود نسبتاً پیچیده است.

مزایا و معایب عمل لیفت سینه

بلافاصله نتایج لیفت سینه را خواهید دید.

سینه های شما سفت تر، پرپشت تر و جوان تر به نظر می رسند.

بسیاری از مردم همچنین گزارش می دهند که سوتین و لباس هایشان بهتر است.

عوارض جراحی لیفت سینه مانند سایر روش های زیبایی غیر معمول است اما ممکن است شامل:

 • خون ریزی
 • عفونت
 • لخته شدن خون
 • زخم های باز که التیام آنها زمان می برد
 • جای زخم بیش از حد یا قابل مشاهده است
 • تغییر در احساس سینه یا نوک پستان (موقت یا دائمی)
 • احتمال افتادگی مجدد سینه ها
 • سینه هایی که شکل و اندازه یکسانی ندارند
 • نارضایتی از نتیجه زیبایی
 • خطرات بیهوشی
  • مخصوصاً در جراحی لیفت سینه، خطراتی از جمله عود افتادگی و احتمال نادر از دست دادن احساس یا از دست دادن پوست اطراف نوک سینه ممکن است رخ دهد.

روش انجام و مراحل عمل ماستوپکسی

عمل لیفت سینه شما را می توان از طریق انواع الگوها و تکنیک های برش به دست‌آورد. تکنیک مناسب برای شما بر اساس موارد زیر تعیین می شود:

 • اندازه و شکل سینه
 • اندازه و موقعیت آرئول های شما
 • میزان افتادگی سینه
 • کیفیت و خاصیت ارتجاعی پوست و همچنین میزان پوست اضافی

سؤال مهم: در جراحی لیفت سینه چه کارهایی انجام می شود؟

چندین تکنیک ماستوپکسی وجود دارد، و جراح شما با توجه به اندازه، شکل و میزان پتوز سینه شما در مورد اینکه کدامیک به بهترین وجه به اهداف شما دست می‌یابد، صحبت خواهد کرد.

در روز عمل جراحی ماستوپکسی، علامت های جراحی روی سینه ها کشیده می شود.

سه رویکرد اصلی بر اساس الگوهای اسکار مختلف وجود دارد.

 به طور کلی، درجات بیشتری از پتوز نیاز به لیفت بیشتری دارد که به برش طولانی‌تری نیاز دارد و در نتیجه اسکار طولانی‌تری ایجاد می‌شود.

بخش متغیری از پوست برداشته می‌شود و به نوک پستان و آرئول اجازه می‌دهد تا موقعیت خود را تغییر دهند. این روش همچنین می تواند شامل برداشتن مقدار کمی از بافت سینه، با تغییر موقعیت بافت سینه به طوری که سینه ها بلندتر و پرتر به نظر برسند.

معمولاً پس از ماستوپکسی، درن های جراحی غیر ضروری هستند. برش ها با بخیه بسته می شوند و یک پانسمان روی محل جراحی اعمال می شود. معمولاً چند هفته پس از جراحی از سوتین استفاده می شود.

لیفت سینه معمولاً 3.5 تا 3 ساعت طول می کشد.

لیفت سینه معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، به این معنی که شما در طول عمل در خواب خواهید بود. در بیماران منتخب، به‌ویژه زمانی که برش کوچک‌تری ایجاد می‌شود، جراح ممکن است از بی‌حسی موضعی همراه با یک آرام‌بخش برای ایجاد خواب‌آلودگی استفاده کند. شما بیدار اما آرام خواهید بود.

الزامات جراحی لیفت سینه ایده آل

چه کسانی کاندیدای مناسب برای لیفت سینه هستند؟

کاندیدای ایده آل برای جراحی لیفت سینه از سلامت جسمانی خوبی برخوردار است و وزن ثابتی دارد.

 نگرانی‌های معمول یک نامزد جراحی سینه‌هایی است که افتادگی دارند، پوست پستان  کشیده نشان می‌دهند، نوک سینه‌ها رو به پایین و زیر چین سینه قرار دارند.

 مهمتر از همه، بیمار باید با انتظارات واقع بینانه از آنچه با ماستوپکسی می تواند به دست آورد، اگاه باشد و اطلاعات لازم را از پزشک جراح پلاستیک کسب کند.

بیمارانی که مایل به افزایش سایز علاوه بر بهبود شکل هستند، ممکن است همزمان با ماستوپکسی از بزرگ کردن سینه نیز بهره مند شوند.

اهداف لیفت سینه چیست؟

اهداف ماستوپکسی بهبود شکل سینه و بازگرداندن موقعیت نوک پستان و آرئول (پوست رنگدانه شده اطراف نوک پستان) است که همگی با یک اسکار جراحی قابل قبول به دست می آیند. بیمارانی که مایل به افزایش سایز علاوه بر بهبود شکل هستند، ممکن است همزمان با ماستوپکسی از بزرگ کردن سینه نیز بهره مند شوند.

درک این نکته مهم است که تشکیل اسکار بین افراد متفاوت است و به شدت به استعداد ژنتیکی فرد بستگی دارد. اسکارها معمولاً با گذشت زمان محو می شوند، اما پیش بینی ابعاد و رنگ نهایی آنها دشوار است. در جلسه مشاوره، اقای دکتر غلامحسین غرابی فوق تخصص جراحی  پلاستیک و زیبایی در این مورد با شما صحبت خواهند کرد.

آیا لیفت سینه برای من مناسب است؟

اگر به دنبال اصلاح افتادگی سینه های خود هستید، عمل جراحی ماستوپکسی ممکن است به شما کمک کند.

به طور معمول، بیمارانی که بیشترین سود را از ماستوپکسی یا لیفت سینه می‌برند، کسانی هستند که دارای پوست کشیده و کاهش حجم سینه ناشی از افزایش سن هستند.

زنانی که در دوران شیردهی یا بارداری هستند یا ممکن است باردار شوند، نباید ماستوپکسی انجام دهند.

اگر قصد کاهش وزن قابل توجهی را پس از جراحی داشته باشید، نتایج شما نیز کمتر بهینه خواهد بود.

مهم است که هر کاندید جراحی لیفت سینه در سلامتی خوب و بدون بیماری فعال یا شرایط پزشکی جدی و از قبل ،موجود باشد.

بهترین کاندیدها برای ماستوپکسی زنان سالم و با ثبات عاطفی هستند که در مورد آنچه جراحی می تواند انجام دهد واقع بین هستند. بهترین نتایج معمولا در زنان با سینه های کوچک و آویزان حاصل می شود. سینه‌ها با هر اندازه‌ای قابل لیفت شدن هستند، اما نتایج ممکن است در سینه‌های سنگین طولانی نباشد.

 بسیاری از خانم ها به دنبال جراحی لیفت سینه می روند زیرا بارداری و شیردهی باعث کشیده شدن پوست و حجم کمتری در سینه هایشان شده است. با این حال، اگر قصد دارید بچه های بیشتری داشته باشید، ممکن است ایده خوبی باشد که لیفت سینه خود را به تعویق بیندازید زیرا بارداری احتمالاً سینه های شما را دوباره کشیده و نتایج این روش را تغییر می دهد.

مراحل قبل از عمل ماستوپکسی

 در اولین ویزیت شما، جراح پلاستیک احتمالاً موارد زیر را انجام خواهد داد:

سابقه پزشکی خود را مرور کنید. برای پاسخ به سؤالات در مورد شرایط پزشکی فعلی و گذشته آماده باشید. این شامل اینکه آیا سابقه خانوادگی سرطان سینه دارید یا خیر.

 

نتایج هر گونه ماموگرافی یا بیوپسی پستان را به اشتراک بگذارید. در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید یا اخیراً مصرف کرده‌اید، و همچنین هر گونه جراحی که انجام داده‌اید، صحبت کنید.

یک معاینه فیزیکی انجام می دهد. برای تعیین گزینه های درمانی شما، جراح سینه های شما را معاینه می کند – از جمله موقعیت نوک سینه ها و آرئول ها.

جراح کیفیت رنگ پوست شما را نیز در نظر می گیرد. پوست سینه‌ای که قوام خوبی دارد، سینه‌ها را بعد از لیفت سینه در وضعیت بهتری نگه می‌دارد. جراح ممکن است برای پرونده پزشکی شما از سینه های شما عکس بگیرد.

در مورد انتظارات خود بحث کنید. توضیح دهید که چرا می خواهید لیفت سینه را انجام دهید. در مورد نحوه مراقبت از سینه های خود پس از عمل واضح باشید. مطمئن شوید که خطرات و مزایای آن، از جمله جای زخم و تغییرات در حس نوک سینه یا سینه را درک کرده اید.

قبل از لیفت سینه ممکن است نیاز باشد:

برای ماموگرافی برنامه ریزی کنید. جراح شما ممکن است قبل از عمل یک ماموگرافی پایه را توصیه کند. همچنین ممکن است چند ماه بعد به ماموگرافی دیگری نیاز داشته باشید. این به تیم پزشکی شما اجازه می دهد تا تغییرات در بافت سینه شما را ببیند و ماموگرافی های آینده را تفسیر کند.

تا زمانی که نیازها و اهداف شما را برآورده نکرده و به طور کامل ارزیابی نکرده باشیم، ارائه یک ایده کاملاً دقیق از هزینه جراحی دشوار است. در پایان یک نقل قول دقیق به شما داده می شود که در صورت لزوم، تمام درمان ها، قرار ملاقات ها و پذیرش مجدد یا تجدید نظرها را پوشش می دهد. راهنمای قیمت زیر باید یک ایده معقول از محدوده قیمت ها برای درمان انتخابی شما ارائه دهد.

قبل از جراحی، جراح پلاستیک ممکن است از شما بخواهد:

آزمایش خون ، ماموگرافی و در صورت نیاز مشاوره قلب  انجام دهید.

سیگار کشیدن و استفاده از محصولات تنباکو را کنار بگذارید.

مصرف برخی داروها به عنوان مثال، آسپرین، داروهای ضذ التهاب غیر استروییدی و مکمل های گیاهی را متوقف کنید.

جایگزین های جراحی لیفت سینه

آیا جایگزینی برای لیفت سینه وجود دارد؟

ممکن است در مورد لیفت سینه با بوتاکس و یا کرمهای  لیفت کننده را شنیده باشید، سازمان غذا و داروی امریکا  این استفاده را تایید نکرده است.

 دکتر غلامحسین غرابی  این تزریق ها را انجام نمی دهد و فکر نمی کند که ایده خوبی باشد.

واقعاً هیچ راه دیگری به جز جراحی برای سفت کردن بافت های زیرین و برداشتن پوست اضافی وجود ندارد.

ماستوپکسی درمانی

لیفت سینه بعنوان یک جراحی زیبایی شناخته می شود و اکثر شرکتهای بیمه هزینه های جراحی زیبایی را پوشش نمی دهند. با این حال  بیمه خود را بررسی کنید و از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد هزینه های ماستوپکسی سوال کنید تا اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند

دوره مراقبت های بعد از عمل ماستوپکسی

 

در طول دوره نقاهت چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

استراحت در دوران نقاهت کلیدی است.

 از سرگیری روال عادی خود و فشار دادن بدن قبل از بهبودی می تواند منجر به عوارض شود. دکترغلامحسین غرابی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در طول بهبودی چندین بار با شما ملاقات خواهد کرد تا روند بهبودی شما را زیر نظر داشته باشد.

 در طول دو تا سه هفته اول بهبودی، از یک سینه بند جراحی استفاده می کنید که به حمایت از شکل و موقعیت جدید سینه ها کمک می کند.

 ممکن است تورم، درد و کبودی را تجربه کنید که همه آنها باید پس از چند هفته فروکش کنند. به طور معمول، بیماران دو هفته پس از جراحی می توانند فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند.   حداقل 8 هفته از سرگیری ورزش شدید و سایر فعالیت ها ی سنگین بدنی بی خطر است.

دستورالعمل های جراح خود را برای دوش گرفتن دنبال کنید. شنا نکنید، از وان آب گرم استفاده نکنید، یا فعالیت‌های دیگری که باعث می‌شود برش‌ها با آب پوشانده شوند، انجام ندهید تا زمانی که جراحتان بگوید مشکلی ندارد.

هنگامی که دوش می گیرید، محل های برش خود را به آرامی بشویید. سپس برش ها را خشک کنید. لوسیون ها، روغن ها یا کرم ها را روی برش ها تا زمانی که به طور کامل بهبود نیافته اند استفاده نکنید.

به مدت 10 روز دست های خود را بالاتر از سطح سینه بلند نکنید. و برای حداقل 7 روز چیزی سنگین تر از 5 کیلو بلند نکنید، فشار ندهید یا نکشید.

تا زمانی که دیگر از داروهای ضد درد تجویزی استفاده نکنید و جراحتان بگوید مشکلی ندارد، رانندگی نکنید. وقتی سوار ماشین می‌شوید، کمربند ایمنی را با احتیاط قرار دهید تا سینه‌های شما را فشرده نکند.

توجه داشته باشید که تورم سینه ممکن است 3 تا 5 هفته طول بکشد.

در صورت داشتن هر یک از موارد زیر فوراً با جراح یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید:

 • درد شدید قفسه سینه یا مشکل تنفسی
 • تب 100.4 درجه فارنهایت (38 درجه سانتیگراد) یا بالاتر،
 • خونریزی
 • علائم عفونت در محل برش، مانند افزایش قرمزی یا تورم، گرمی، بدتر شدن درد، یا تخلیه بدبو
 • دردی که با دارو تسکین نمی یابد
 • درد، تورم یا کبودی بیشتر در یک سینه نسبت به دیگری

سینه ای که در لمس بسیار گرم است

انتظارات بعد از جراحی ماستوپکسی

گاهی اوقات بیماران پس از لیفت سینه نسبت به شیردهی ابراز نگرانی می کنند. باید بدانید که لیفت سینه در توانایی شما برای شیردهی اختلالی ایجاد نمی کند. با این حال، اگر بعد از لیفت سینه باردار شوید، سینه‌های شما ممکن است دوباره کشیده شوند. این بر نتایج شما تأثیر خواهد گذاشت.

لیفت سینه (همچنین به عنوان ماستوپکسی شناخته می شود) سینه های شما را تغییر شکل می دهد تا آنها را در قسمت بالایی پرتر کند.

 این به آنها ظاهری محکم تر و شناورتر می دهد. شما می توانید این عمل را روی سینه های خود چه کوچک و چه بزرگ انجام دهید.

 با این حال، نتایج ممکن است در زنانی که سینه های سنگین تری دارند، به مدت طولانی باقی نماند و طی سالهای بعدی نیاز به ترمیم مختصر داشته باشند

من همیشه از دیدن تفاوت در بیمارانم قبل و بعد از عمل شگفت زده می شوم. تفاوت فقط در بهبود ظاهر آنها پس از بهبودی از عمل جراحی نیست، بلکه در نگرش آنها نیز هست.

 بیماران من قبلاً فکر می‌کردند که هرگز نمی‌توانند سینه‌های پرپشت‌تری را که قبلاً در جوانی داشتند، داشته باشند. آنها قبل از اینکه به دیدن من بیایند فکر می کردند که این یک هدف گمشده است.

 با این حال، وقتی بیماران من سینه را لیفت کردند، دیگر اینطور فکر نمی کردند.

آنها توانستند پیشرفت بزرگی در قوام شکل  سینه خود ببینند. این بهبود به حدی بود که آنها اغلب افزایش مثبتی را در عزت نفس خود تجربه کردند. یکی از دلایلی که جراح پلاستیک بودن برای من بسیار ارزشمند است.

سینه ها در شکل ها و اندازه های مختلف هستند. سینه های شما به طور طبیعی به گونه ای شکل می گیرند که مکمل بدن شما هستند، اما افتادگی این شکل اصلی را پنهان می کند.

 مانند سایر بیماران من، شما نیز از این طریق نتایج رضایت بخش تری را تجربه خواهید کرد.

اگر سینه‌های شما خیلی کوچک هستند یا حجمشان از دست رفته است، ترکیب لیفت سینه با ایمپلنت ( پروتز پکسی) می‌تواند راه خوبی برای افزایش سفتی و اندازه باشد.

من ممکن است این گزینه را پیشنهاد کنم، اما این کاملاً به شما بستگی دارد که چه کاری می خواهید انجام دهید. شما می توانید لیفت را به تنهایی انجام دهید یا برای ترمیم نهایی سینه، لیفت سینه را انجام دهید. به یاد داشته باشید، این بدن شماست و من به عنوان جراح پلاستیک شما اینجا هستم تا به شما در دستیابی به اهداف زیبایی شناسی خود کمک کنم.

ریسک ها و خطرات احتمالی  لیفت سینه

لیفت سینه یک روش جراحی است، بنابراین با خطرات و عوارض احتمالی همراه است، از جمله:

 • خون ریزی
 • عفونت
 • لخته شدن خون
 • زخم های باز که التیام آنها زمان می برد
 • جای زخم بیش از حد یا قابل مشاهده است
 • تغییر در احساس سینه یا نوک پستان (موقت یا دائمی)
 • احتمال افتادگی مجدد سینه ها
 • سینه هایی که شکل و اندازه یکسانی ندارند
 • نارضایتی از نتیجه زیبایی
 • خطرات بیهوشی
 • عوارض ناشی از بیهوشی، مانند حالت تهوع، استفراغ یا مشکل در بیدار شدن از خواب.
 • آسیب به اعصاب، عروق خونی، ماهیچه ها یا اندام ها.
 • هماتوم (یک حفره خون در زیر پوست) که ممکن است تخلیه شود.
 • ناتوانی احتمالی شیردهی در آینده
 • برش هایی که به درستی بهبود نمی یابند.
 • از دست دادن نوک پستان یا آرئول.
 • درد یا تورمی که بیشتر از حد انتظار طول بکشد.
 • نتایجی که دوست ندارید، که ممکن است به جراحی بعدی نیاز داشته باشد.
 • زخم، موج دار شدن یا تغییر رنگ پوست.
 • بی نظمی و تغییر رنگ پوست.

نتایج عمل ماستوپکسی

جراحی لیفت سینه سینه شما را سفت تر و بلندتر می کند. موقعیت آرئول ها و نوک سینه ها افزایش می یابد و اندازه هاله ها از نظر زیبایی شناختی دلپذیر خواهد بود.

 نتایج لیفت سینه چقدر ماندگار خواهد بود؟

نتایج لیست پستان باید چندین سال باقی بماند. اما سینه های شما همچنان اثرات طبیعی پیری را در طول زمان تجربه خواهند کرد. بارداری و تغییرات وزن ممکن است بر نتایج ماستوپکسی تأثیر بگذارد.

چشم انداز بلند مدت برای زنانی که جراحی لیفت سینه انجام می دهند چیست؟

شما نتایج را بلافاصله پس از جراحی خود مشاهده خواهید کرد، اما ممکن است چند ماه طول بکشد تا سینه های شما به نتیجه نهایی خود برسد.

نتایج لیفت سینه ممکن است دائمی نباشد. این امکان وجود دارد که به لیفت سینه دیگری نیاز داشته باشید. با گذشت زمان، برخی از زنان برای بهبود ظاهر کلی سینه‌ها، لیفت سینه را به عنوان یک روش «تاچ‌آپ» انجام می‌دهند. اما ممکن است نیازی به یک روش کامل نداشته باشند.

ممکن است با حفظ وزن ثابت و سالم به حفظ نتایج برای مدت طولانی تری کمک کند.

هزینه عمل جراحی ماستوپکسی

بیشتر لیفت سینه جزو جراحی های زیبایی محسوب می شود. شرکت های بیمه درمانی معمولاً آنها را پوشش نمی دهند مگر اینکه به عنوان بخشی از بازسازی ماستکتومی انجام شود.

در حال حاضر در سال 1401 هزینه متوسط ​​این عمل حدود 55 میلیون است است.

لیست هزینه ها برای جراحی بشرح ذیل است:

تست های ازمایشگاهی

هزینه داروهای بیهوشی

نسخه ها

سوتین بعد از جراحی

هزینه دستمزد  جراح

هزینه های بیمارستان و اشغال تخت

از قبل با شرکت بیمه درمانی خود مشورت کنید تا در مورد هزینه هایی که باید بپردازید روشن باشید.

ده نکته طلایی در مورد جراحی لیفت سینه

 • بارداری

بر اساس یک مطالعه Annals of Plastic Surgery که بر روی گروهی از بیمارانی که قصد بزرگ کردن سینه یا لیفت سینه را داشتند، 85 درصد از زنانی که حداقل یک بار بارداری داشته اند، تغییرات نامطلوبی را در شکل سینه خود تجربه می کنند. سینه یک زن به طور طبیعی در دوران بارداری شروع به تولید شیر می کند. این باعث می شود سینه ها بزرگ شوند، چیزی که همراه با افزایش وزن که بسیاری از زنان در دوران بارداری تجربه می کنند، کمک می کند. پوست و بافت ها برای انطباق با این تغییرات کشیده می شوند.

به محض زایمان و پس از توقف تولید شیر، سینه ها از نظر اندازه کاهش می یابند. با این حال، بافت‌های کشیده ممکن است نتوانند به حالت اولیه و قبل از بارداری خود برگردند و سینه‌ها را آویزان کنند. افتادگی با هر بارداری بعدی بدتر می شود.

ممکن است باور داشته باشید که شیردهی باعث افتادگی می شود اما در واقع به طور کلی بارداری که منجر به افتادگی پستان می گردد. تغذیه با شیر مادر عاملی برای پتوز در نظر گرفته نمی شود.

 • سیگار کشیدن

اگر سیگاری هستید و مدتی است که سیگار می‌کشید، ممکن است سینه‌ها و پوست شما شل‌تر از افراد غیرسیگاری باشد. چندین مطالعه نشان می دهد که سیگار عامل اصلی پتوز پستان است. بسیاری از سموم موجود در دود سیگار بافت های همبند پوستی، یعنی الاستین و کلاژن را از بین می برند. این منجر به بافت‌هایی می‌شود که دیگر خاصیت ارتجاعی ندارند و سینه در برابر دیواره قفسه سینه ضعیف می‌شود.

 • اگر پروتز سینه را با لیفت سینه انتخاب کنم، ایمپلنت‌هایم چقدر دوام خواهند داشت؟

اگر پروتز سینه را با لیفت سینه انتخاب کرده اید، طول عمر ایمپلنت ها معمولاً حدود 10 سال است، بنابراین احتمالاً باید حداقل دو بار در طول زندگی خود (بسته به سن خود) ایمپلنت های خود را تعویض کنید.

 

 • درجه بندی پتوز پستان

در سال 1976، جراح پلاستیک، دکتر پائول رگنالت از مونترال، یک سیستم درجه بندی برای افتادگی سینه منتشر کرد. این سیستم درجه بندی یا طبقه بندی که به مقیاس پتوز رنو معروف است، امروزه هنوز توسط جراحان پلاستیک استفاده می شود. این یک راه راحت برای تعیین میزان گستردگی پتوز بیمار و مناسب ترین درمان است. طبقه بندی بر اساس نمای جانبی سینه های بیمار و موقعیت نوک پستان و آرئول در رابطه با چین زیر پستانی است.

 

درجه 1: افتادگی خفیف، که در آن نوک پستان تقریباً در همان سطح چین زیر پستانی قرار دارد و اکثر بافت پستان در زیر آن قرار دارد.

درجه 2: افتادگی متوسط، که در آن نوک پستان در زیر چین قرار دارد و اکثر بافت سینه در پایین سینه متمرکز شده است.

 

درجه 3: افتادگی پیشرفته یا شدید، که در آن نوک سینه بسیار زیر چین قرار دارد و به سمت پایین به سمت زمین می رود.

 

پسودوپتوز: این پتوز واقعی در نظر گرفته نمی شود زیرا نوک پستان هنوز در سطح چین قرار دارد، اما اکثر بافت پستان در زیر آن قرار دارد. اگر افتادگی کاذب دارید، می‌توانید مطمئن باشید که سینه‌هایتان در واقع آویزان نیستند. این فقط شکل طبیعی آنهاست.

 • سینه هایم افتاده است آیا می توانم فقط ایمپلنت بگیرم تا آنها را پرترکنم؟

می توان از لیفت سینه صرف نظر کرد و فقط با ایمپلنت برای اصلاح افتادگی سینه، بزرگ کردن سینه را انجام داد. با این حال، همه اینها به میزان افتادگی سینه شما بستگی دارد. پتوز پستان خفیف تا کمی متوسط ​​را می توان با اندازه و نیمرخ مناسب ایمپلنت اصلاح کرد. هدف این است که چیزی داشته باشید که به اندازه کافی برآمدگی را از بدن برای ظاهر شدن سینه های پراکنده ایجاد کند.

متأسفانه، پتوز درجه 3 تنها با لیفت سینه قابل درمان است. شما می توانید ایمپلنت هایی را برای جایگزینی حجم از دست رفته از لیفت انتخاب کنید.

 • چه زمانی می توانم فعالیت های عادی خود را از سر بگیرم؟

بسته به نوع شغل اغلب ممکن است ظرف یک هفته یا بیشتر به سر کار بازگردید. شما می توانید بیشتر فعالیت های عادی خود، از جمله نوعی ورزش ملایم را پس از چند هفته از سر بگیرید. درد شدید باید به پزشک اطلاع داده شود. از هرگونه فعالیت جنسی باید حداقل به مدت یک یا دو هفته اجتناب شود.

 

 • آیا نتایج ماستوپکسی من دائمی است؟

افزایش سن، گرانش، بارداری و نوسانات وزن همگی می توانند بر شکل و اندازه سینه های شما تأثیر بگذارند. اگرچه نتایج طولانی مدت هستند، اما می توانند تحت تأثیر این عوامل قرار گیرند.

 

 • آیا به لیفت سینه یا بزرگ کردن سینه نیاز دارم؟

اگر افتادگی شما خفیف تا متوسط ​​است، یک ایمپلنت ممکن است کافی باشد تا ظاهر دلپذیرتری را به شما بدهد. من این را در طول مشاوره اولیه شما تعیین خواهم کرد. نوک پستان شما باید بالای چین زیر پستانی قرار گیرد و همچنین نباید بیش از حد سینه شما آویزان باشد. افتادگی شدید فقط با لیفت سینه قابل اصلاح است. انجام لیفت و افزایش با هم در یک عمل جراحی معمول است.

 • اگر هنوز در حال کاهش وزن هستم می توانم لیفت انجام دهم؟

بر اساس یک مطالعه انجام شده بر روی گروهی از زنانی که جراحی چاقی انجام داده اند، لیفت سینه می تواند به بهبودهای قابل توجهی در ظاهر و تندرستی شما منجر شود. اگر همچنان روی کاهش وزن کار می کنید، پیشنهاد می کنم قبل از انجام ماستوپکسی تا رسیدن به وزن ایده آل خود صبر کنید. از این طریق نتایج طولانی تری خواهید داشت، زیرا کاهش وزن اضافی می تواند شکل سینه های شما را بیشتر تغییر دهد.

 • من تازه بچه دار شدم چه زمانی می توانم لیفت سینه انجام دهم؟

شما باید منتظر بمانید تا سینه های شما تولید شیر را متوقف کند و بدن شما پس از زایمان تثبیت شود. این ممکن است حدود شش ماه یا بیشتر طول بکشد.

 • چه مدت بعد از لیفت سینه می توانم به ورزش برگردم؟

تقریباً بلافاصله می توانید بدون هیچ ضربه ای به فعالیت سبک بازگردید. پیاده روی خوب است زیرا گردش خون را به حرکت در می آورد و به شروع روند بهبودی شما کمک می کند. کلید تمرین باید و نباید تاثیرگذاری است. شما به سادگی نمی خواهید سینه هایتان برای حدود شش هفته خیلی تکان بخورد. این همان مدتی است که باید بازگشت به ورزش شدید را به تعویق بیندازید.

خلاصه

لیفت سینه، که به عنوان ماستوپکسی نیز شناخته می شود، می تواند به عنوان یک روش مستقل ارائه شود یا همزمان با جراحی بزرگ کردن سینه انجام شود. این یک راه بسیار موثر برای بازگرداندن حجم و شکل سینه‌ها، بهبود کانتور بدن و کمک به شما برای احساس نسخه بهتری از خود طبیعی است.

ماستوپکسی معمولاً 3 تا 3.5 ساعت طول می کشد و بر اساس شرایط شما حداقل یک شب در بیمارستان را شامل می شود.

تکنیکی که ما استفاده می کنیم به اندازه و شکل سینه شما و تغییری که می خواهید ببینید بستگی دارد. با این حال، به طور کلی، درمان شامل یک برش لنگر شکل به دنبال خط طبیعی سینه، یا برشی در اطراف نوک پستان است که تا شیار زیر امتداد می یابد.

هنگامی که پوست اضافی برداشته شد، نوک پستان و آرئول به موقعیت بالاتری منتقل می شوند. سپس پوست اطراف آرئول به سمت پایین آورده می شود و به هم می رسد تا شکل سینه را تغییر دهد. بخیه‌ها معمولاً در اطراف ناحیه آرئول، در یک خط عمودی به سمت پایین و گاهی در امتداد چین پایینی سینه قرار می‌گیرند.

برخی از بیماران، به ویژه آنهایی که سینه‌های نسبتاً کوچک دارند و کمتر افتادگی دارند، ممکن است برای روش‌های اصلاح‌شده‌ای که نیاز به برش‌های کمتری دارند، مناسب باشند.

بهترین نتایج با سینه های کوچک و آویزان به دست می آید. اگر سینه های شما بزرگ باشد، لیفت سینه همچنان موثر خواهد بود، اما نتایج ممکن است طولانی مدت نباشد.

همچنین، اگر شکل سینه های شما به دلیل بارداری و شیردهی تغییر کرده است و قصد دارید بچه های بیشتری داشته باشید، ممکن است ایده خوبی باشد که لیفت سینه خود را به تعویق بیندازید. در حالی که هیچ خطر خاصی وجود ندارد که بر بارداری های آینده تأثیر بگذارد (به عنوان مثال، ماستوپکسی معمولاً در شیردهی تداخلی ایجاد نمی کند)، بارداری احتمالاً سینه های شما را دوباره کشیده و نتایج این روش را خنثی می کند.

 

 

لیفت سینه زمانی ایمن است که توسط یک جراح پلاستیک مجرب و آموزش دیده انجام شود.

مانند تمام جراحی ها، احتمال بروز عوارض یا واکنش به بیهوشی وجود دارد. همچنین، لیفت سینه گاهی اوقات می‌تواند منجر به موقعیت ناهموار نوک سینه‌ها یا از دست دادن دائمی احساس در نوک سینه‌ها یا سینه‌ها شود. تیمی که ماستوپکسی منچستر و لیفت سینه منچستر را ارائه می دهد متخصصانی هستند که از تجربه فراوانی برخوردارند و شما خود را در بهترین دستان ممکن قرار می دهید.

خونریزی و عفونت به دنبال ماستوپکسی غیرمعمول است، اما می تواند باعث بزرگ شدن جای زخم شود.

اکثر افراد احساس از دست دادن موقتی در نوک سینه ها و پوست سینه را تجربه می کنند. این بی حسی معمولاً با کاهش تورم پس از حدود شش هفته از بین می رود، اما در برخی بیماران ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد و گاهی اوقات ممکن است دائمی باشد.

 

اینجانب دکترغلامحسین غرابی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تمام تلاش خود را می‌کنم تا جای زخم‌های شما تا حد امکان نامشخص باشد، اما به یاد داشته باشید که اسکارهای ماستوپکسی گسترده و دائمی هستند. آنها اغلب ماه ها به صورت توده ای و قرمز باقی می مانند، سپس به تدریج کمتر آشکار می شوند و در نهایت رنگ پریده می شوند. خوشبختانه، جای زخم‌ها را می‌توان با سوتین یا مایو پوشاند و معمولاً می‌توان آن‌ها را طوری قرار داد که بتوانید تاپ‌های کوتاه‌تر بپوشید.

 

در مشاوره اولیه، می‌توانم در مورد روش جراحی شما به طور عمیق صحبت کنیم.

این مشاوره  شامل معاینه سینه‌های شما و بحث در مورد متغیرهایی است که ممکن است روی این روش تأثیر بگذارد، مانند سن، اندازه و شکل سینه‌ها و وضعیت پوست شما.

برای بسیاری از زنان، لیفت سینه و بزرگ کردن سینه با هم انجام می شود، بنابراین اینجانب بررسی می کنم که آیا این کار برای دستیابی به نتایجی که می خواهید ضروری است یا خیر.

من این روش را با جزئیات شرح خواهیم داد، خطرات و محدودیت‌های آن را توضیح می‌دهم و مطمئن می‌شوم که جای زخم ایجاد شده را درک می‌کنید.  تمام جنبه های بیهوشی را بررسی خواهیم کرد و نوع امکاناتی که جراحی در آن انجام می شود و هزینه های مربوطه را توضیح خواهم داد.

این مشاوره فرصتی عالی برای پرسیدن هر گونه سوالی است که ممکن است داشته باشید، به ویژه آنهایی که در مورد انتظارات و نگرانی های شما در مورد نتایج هستند.

لیفت سینه شما در کلینیک یا بیمارستان به صورت بستری انجام می شود و عمل با بیهوشی عمومی انجام می شود. باید انتظار داشته باشید که یک  شب در بیمارستان بمانید.

بسته به سن و سابقه خانوادگی، ممکن است از شما بخواهم قبل از جراحی ماموگرافی (اشعه ایکس پستان) انجام دهید. همچنین دستورالعمل های خاصی در مورد خوردن، نوشیدن، سیگار کشیدن و دارو قبل از روز عمل دریافت خواهید کرد.

در حالی که در حال آماده سازی هستید، بهتر است ترتیبی دهید که شخصی بعد از جراحی شما را به خانه برساند و برای چند روز به شما کمک کند تا بتوانید راحت تر دوران بد از عمل را سپری کنید.

استراحت مناسب برای بهبودی ضروری است.

پس از جراحی، سینه های شما با نوار چسب و پانسمان حمایت می شود. انتظار داشته باشید که احساس کبودی و تورم داشته باشید، اگرچه درد نباید شدید باشد و با قرص هایی که  تجویز می کنم، قابل تسکین است.

 

بعد از چند روز می توانید حمام کنید. شما باید  سینه بند را 24 ساعته به مدت سه هفته بپوشید. بخیه ها معمولا قابل جذب هستند و نیازی به برداشتن ندارند. بهبودی یک فرآیند تدریجی است. انتظار نداشته باشید قبل از یک هفته به سر کار بازگردید.

همچنین باید به مدت سه تا چهار هفته از بلند کردن چیزی روی سر خودداری کنید. ممکن است به شما دستور داده شود که برای یک هفته یا بیشتر از رابطه جنسی خودداری کنید و حدود شش هفته از ورزش های شدید خودداری کنید. پس از آن، می توانید این فعالیت ها را به آرامی از سر بگیرید. اگر باردار شوید، این عمل نباید بر توانایی شما در شیردهی تأثیر بگذارد، زیرا مجاری شیر و نوک سینه‌های شما دست نخورده باقی می‌مانند.

تاریخچه

لیفت سینه در ابتدا صدها، اگر نه هزاران سال پیش توسعه یافت و در طول قرن های 19، 20 و 21 تکامل یافته است.

ماستوپکسی، یا همان طور که بیشتر جراحی لیفت سینه شناخته می شود، ، به دلایل مختلفی از جمله بازسازی پس از سرطان، کاهش وزن چشمگیر، و مبارزه با تغییرات ناشی از افزایش سن، به عنوان چند مورد، به طور فزاینده ای محبوب می شود. هدف از جراحی لیفت سینه بالا بردن بافت سینه، جهت دهی مناسب نوک پستان و هاله ی سینه و به حداکثر رساندن زیبایی سینه ها با بهبود تقارن آنهاست. این رویه در طول سال ها بسیار تغییر کرده و تکامل یافته است. امروزه این روش به حدی بهبود یافته که ایمپلنت دیگر یک ضرورت نیست و بیماران می توانند از نتایج طولانی مدت لذت ببرند.

هیپولیت مورستین، جراح مشهور فرانسوی که اغلب به عنوان یکی از بنیانگذاران جراحی پلاستیک مورد ستایش قرار می گیرد، اولین کسی بود که روش ماستوپکسی را توصیف کرد که در سال 1907 کمپلکس نوک پستان-آرئولا (NAC) را جابجا کرد.

دکتر مکس تورک این روش را گسترش داد و اولین پیوند ازاد نوک پستان را به او نسبت داده اند. روش او هنوز هم امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

با طلوع قرن بیست و یکم، تمرکز توسعه روش های ماستوپکسی دوباره تغییر کرده است، این بار برای به حداقل رساندن جای زخم و دستیابی به نتایج طولانی مدت.

سال 2002 شاهد یک گام بزرگ رو به جلو در هر دو این اهداف بود که دکتر گراف و بیگز شروع به استفاده از اصلاح تکنیک عمودی سنتی کردند. این اصلاح یک فلپ بافت پیوندی را در عمق عضله سینه ای قرار می دهد. این باعث بهبود شکل سینه و همچنین افزایش طول عمر نتایج به حداکثر می شود.

5 سال بعد، در سال 2007، این روش عمودی اصلاح شده توسط دکتر هیدالگو بیشتر بهبود یافت. او شروع به استفاده از یک برش Y شکل کرد و هر گونه ترس احتمالی را کاهش داد.

در همان سال، دکتری به نام عمر دی خان، یک تکنیک جدید “دوپایی اسکار عمودی” را توصیف کرد. این روش حداقل جای زخم را با خون رسانی قوی به NAC ترکیب می کند.

امروزه، هرکسی که ماستوپکسی را مد نظر دارد، از مزایای چندین دهه توسعه و تجربه برخوردار است. گزینه های بسیار خوبی برای دستیابی به این هدف طولانی مدت وجود دارد: بالا بردن بافت سینه، جهت دهی مناسب نوک پستان و آرئول، و به حداکثر رساندن زیبایی سینه ها با بهبود تقارن آنها.

برنامه ریزی یک مشاوره

اگر شما علاقه مند به انجام این نوع روش هستید، با مطب دکتر غلامحسین غرابی فوق تخصص جراحی پلاستیک وزیبایی و  شماره تلفن 09191006499   تماس بگیرید تا اطلاعات خود را افزایش دهید و مشخص کنید که آیا کاندیدای مناسب برای جراحی هستید یا خیر.

پرسش و پاسخ با دکتر غلامحسین غرابی

 • لیفت سینه چیست؟

همچنین به عنوان ماستوپکسی شناخته می شود، لیفت سینه برای تغییر شکل سینه ها به منظور پرتر کردن آنها در قطب فوقانی، که ناحیه بالای آرئول و نوک سینه ها است، طراحی شده است. انجام این کار به سینه‌ها برآمدگی بیشتر به سمت جلو و ظاهری جذاب‌تر می‌دهد.

 جراح پلاستیک من را برای جراحی لیفت سینه چگونه ارزیابی می کند؟

جراح سینه‌های شما را معاینه می‌کند، اندازه‌گیری می‌کند و احتمالاً عکس‌هایی برای پرونده پزشکی شما می‌گیرد. اندازه و شکل سینه ها، کیفیت پوست و محل قرارگیری نوک سینه ها و آرئول ها به دقت ارزیابی می شود. اطلاعات در مورد هر گونه شرایط پزشکی، درمان های آلرژی دارویی که دریافت کرده اید، جراحی های قبلی از جمله بیوپسی سینه و داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید. ارائه اطلاعات کامل برای شما مهم است.

 • لیفت سینه چگونه انجام می شود؟

عوامل فردی و ترجیحات شخصی روش خاصی را که برای بلند کردن سینه انتخاب می شود تعیین می کند.

 • برش ها در کجا قرار می گیرند؟

روش متداول بلند کردن سینه ها شامل سه برش است. یک برش در اطراف آرئول ایجاد می شود. دیگری به صورت عمودی از لبه پایین هاله به سمت چین زیر سینه می رود. برش سوم در زیر سینه افقی است و از منحنی طبیعی چین‌های سینه پیروی می‌کند. پس از برداشتن پوست اضافی سینه توسط جراح پلاستیک، نوک پستان و آرئول به موقعیت بالاتری منتقل می شوند. هاله ای که در سینه های آویزان ممکن است کشیده شده باشد می تواند اندازه آن کاهش یابد. نوک سینه ها و آرئول ها به نسج بافت زیرین چسبیده می مانند و این معمولاً امکان حفظ حس و توانایی شیردهی را فراهم می کند.

 • من می دانم که هر روش جراحی خطراتی دارد، اما چگونه می توانم بیشتر یاد بگیرم تا بتوانم تصمیم آگاهانه بگیرم؟

برخی از عوارض احتمالی که ممکن است با شما صحبت شود، شامل خونریزی، عفونت و واکنش به بیهوشی است. شما می توانید با پیروی از توصیه ها و دستورالعمل های جراح پلاستیک خود، چه قبل و چه بعد از جراحی، به کاهش برخی از خطرات کمک کنید.

 • چگونه باید برای جراحی آماده شوم؟

این جراحی خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش نمی دهد. اگر سیگاری هستید، قبل از جراحی از شما خواسته می شود که سیگار را ترک کنید. آسپرین و داروهای ضد التهابی خاص می توانند باعث افزایش خونریزی شوند، بنابراین باید برای مدتی قبل از جراحی از مصرف این داروها خودداری کنید. جراح شما دستورالعمل های اضافی قبل از عمل را در اختیار شما قرار می دهد.

 • روز جراحی چگونه خواهد بود؟

داروها برای راحتی شما در طول عمل جراحی تجویز می شوند. اغلب، یک بیهوشی عمومی تجویز می شود، به طوری که شما در طول عمل خواب خواهید بود. هنگامی که جراحی کامل شد، شما به دقت تحت نظر خواهید بود، در این جراحی بطور معمول نیاز به قرار ادن درن ندارید ممکن است گاز یا پانسمان دیگری روی سینه‌های شما گذاشته شود و با سوتین جراحی پوشانیده شود.

 • در ابتدا چگونه ظاهر و احساس خواهم کرد؟

جند ساعت  بعد از جراحی، شما را تشویق می کنند که برای مدت کوتاهی از رختخواب خارج شوید. پس از چند روز، باید بتوانید راحت تر حرکت کنید. با این حال باید از زور زدن، خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین خودداری شود، زیرا این فعالیت ها ممکن است باعث افزایش تورم یا حتی خونریزی شود. ممکن است به شما دستور داده شود که به پشت بخوابید تا از فشار بر سینه خود جلوگیری کنید. بخیه ها جزبی است و نیازی به کشیده شدن ندارند، ممکن است به شما دستور داده شود که برای چند هفته از سوتین ساپورت استفاده کنید.

 • آیا شیر دادن بعد از لیفت سینه امکان پذیر است؟

همانطور که در بالا ذکر شد، اگر قصد دارید فرزندان بیشتری داشته باشید، بهتر است این روش را انجام ندهید. با این حال، اگر این کار را انجام می‌دهید و می‌خواهید شیر بدهید، به احتمال زیادی قادر به شیر دهی خواهید بود.

 • آیا لیفت سینه به اندازه پروتز سینه برای بازگرداندن حجم خوب است؟

در هر دو مزایا و خطراتی وجود دارد. لیفت بدون ایمپلنت اندازه کاپ شما را افزایش نمی دهد اما سینه بند شما احساس پری بیشتری می کند و فرم سینه طبیعی تری خواهید داشت. اگر می خواهید به طور قابل توجهی بزرگتر شود یا اگر پر بودن قطب فوقانی برای شما در اولویت است، ممکن است به ایمپلنت نیاز داشته باشید.

 • من نگران درد بعد از جراحی هستم، چه کاری می توان انجام داد؟

در حالی که این روش فقط ناراحتی متوسطی را به همراه دارد، تیم پرستاری از شما مراقبت می‌کند و برای کاهش آن در طی بستری در بیمارستان مسکن وریدی تزریق می کنند. ما همچنین داروهای تسکین درد را تجویز می کنیم که می توانید هنگام خروج از بیمارستان در خانه مصرف کنید.

 • برای بهبودی چه مدت باید کار را ترک کنم؟

این ایده خوبی است که یک هفته از کار خود مرخصی بگیرید، اگرچه ممکن است به استراحت بیشتر نیاز داشته باشید. هر فرد با سرعت متفاوتی بهبود می‌یابد، اما شما باید قبل از جراحی برنامه خود را منظم کنید تا بتوانید پس از آن استراحت کافی داشته باشید.

شما اینجا هستید

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

خدمات
جستجو
Search