ابدومینوپلاستی کامل

خدمات abdominoplasty
ابدومینوپلاستی کامل

ابدومینوپلاستی کامل (جراحی زیبائی شکم – Tummy tuck)

آبدومینوپلاستی یک روش جراحی و عمل زیبایی در جهت بهبود و ظاهر شکم بوده که از برداشتن پوست و لایه اضافه و چروک خورده در سطح شکم حاصل می شود. این عمل که با تامی تاک نیز شناخته می شود بهترین گزینه برای افرادی است که به دلایلی از قبیل از دست دادن وزن ، حاملگی، جراحی و سزارین، افراد سالخورده و سایر موارد در ناحیه شکم خود دارای پوست اضافه بوده و شکل و ظاهری نامناسب را برایشان ایجاد کرده است.

البته این نوع عمل برای افرادی که شکمی با حجم کم داشته و صرفا جهت صاف کردن قصد تامی تاک را داشته توصیه نشده و بهترین گزینه برای این افراد استفاده از رژیم غذایی مناسب، ورزش های روزانه بوده و در غیر اینصورت از روش هایی نظیر ویزرلیپو و لیپوماتیک  استفاده می شود.

چرا عمل آبدومینوپلاستی

داشتن اندامی زیبا و متناسب علاوه بر ایجاد ظاهر خوب و ایده آل بر سلامتی بدن تاثیر مثبت دارد. همچنین از بین بردن لایه های پوستی اضافه بر روی بدن باعث می شود تا فرد حس بهتر و جوانی و شادابی بیشتری را تجربه کرده و سریع ترین روش جهت خلاص شدن از لایه های اضافی شکم با این عمل حاصل می گردد.

جراحی زیبایی شکم یا tummy tuck می تواند با کشیدن پوست شکم شکل بد زیر ناف حذف و یا در مواردی جای زخم سزارین را در جای زخم جراحی ابدومینوپلاستی پوشش دهد.

این روش به افرادی که لیپوساکشن (برداشتن چربی و لایه بافتی زیر شکم) را انجام داده اند به شدت پیشنهاد می شود تا نتیجه بهتری بگیرند.

بعد از آبدومینوپلاستی
قبل از آبدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی یا تامی تاک یکی از مهمترین جراحی های زیبایی شکم بوده که در جهت حذف لایه های پوستی و حذف خطوط که حتما می بایست با توجه به شرایط بیمار و با دانش تخصصی توسط جراح متخصص زیبایی صورت پذیرد

عمل ابدومینوپلاستی مناسب چه کسانی است؟

این عمل هم برای آقایان و هم برای بانوان قابل انجام بوده و از شرایط آن می توان به سلامت عمومی، وزن ثابت اشاره کرد، البته بهتر است که فرد بیمار از سیگار استفاده نکند. همچنین خانم هایی که دارای حاملگی های متعدد بوده و به طبع آن پوست شل و افتاده پیدا کرده، وضعیت شکم نامتناسب با سایر اعضای بدن و البته افرادی که دائما در حال تغییر وزن و افزایش آن نیستند کاملا مناسب می باشد.

چه افرادی نباید عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند؟

این عمل برای افراد زیر به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

 1. خانم هایی که قصد مجدد برای بچه دار شدن این عمل را تا بعد از فارق شدن به تعویق بیندازند.
 2. اگر همچنان قصد کاهش وزن بیشتری را دارید صبر کنید تا وزنتان در شرایط ثابتی قرار گیرد.
 3. افرادی که دارای حجم زیادی چربی در ناحیه شکم خود بوده و قبل از عمل لیپوساکشن می خواهند اقدام کنند بی نتیجه خواهد بود.

عمل ابدومینوپلاستی به چه صورت انجام می شود؟

بعد از جلسه مشاوره و ویزیت توسط بهترین جراح متخصص ابدومینوپلاستی و اطلاع از شرایط و روند عمل به اتاق عمل در بیمارستان منتقل خواهید شد.

این عمل به صورت سرپایی انجام شده و مدت زمانی بین 1 تا 5 ساعت به طول می انجامد. در این عمل که البته بسته به نتایجی که می خواهید به دست آورید بعد از روند بیهوشی از طریق یک برش در خط بیکینی یا ناحیه تحتانی شکم ایجاد شده و تمامی بافت های عضلانی آزاد می شوند. بعد از آزاد شدن لایه یا قلپ پوستی به قسمت های پایین کشیده شده و لایه های اضافی بریده شده و جراح با پوست و مایچه شما را شکل می دهد. بعد از آن در ناحیه ناف نیز برش خواهید داشت زیرا برای آزاد سازی ناف از اطراف بافت این کار لازم خواهد بود. در این روش ناف بیمار بازسازی شده و شکل جدید و زیباتری پیدا می‌کند. احتمال قرار گیری لوله های زهکشی در زیر پوست شما وجود داشته و بعد از چند روز بنا به صلاحدید جراح آن ها جدا خواهند شد.

بعد از عمل نیز محل برش خورده از طریق بخیه بسته شده و پانسمان صورت می پذیرد.

این عمل به سه روش زیر صورت می پذیرد

 • عمل ابدومینوپلاستی کامل
 • عمل آبدومینوپلاستی مینی
 • عمل آبدومینوپلاستی محیطی

ریسک ها و عوارض احتمالی عمل آبدومینوپلاستی

 1. تجمع مایع سروما در زیر پوست (استفاده از لوله های زهکشی ذکر شده می تواند به جلوگیری از این اتفاق کمک کند)
 2. ماندگاری جای زخم و عدم بهبودی کامل در نواحی امتداد برش که البته در نواحی بیکینی قابلیت پنهان شدن دارد.
 3. عفونت های ناشی از عمل که با مصرف به موقع آنتی بیونتیک ها قابل رفع است.
 4. آسیب های که در طول عمل می تواند به بافت چربی در عمق پوست آسیب وارد کند باعث از بین رفت دائمی آنها خواهد شد.
 5. آمبولی ریوی نیز یکی دیگر از عوارض آبدومینوپلاستی کامل است.

مواردی که می بایست قبل از جراحی زیبایی شکم رعایت کنید

از سیگار کشیدن تا سه ماه قبل از عمل بپرهیزید. افراد سیگاری جریان خون را در پوست کاهش می دهد و همچنین روند بهبودی را کند تر می کند. البته بعد از عمل نیز باید تا مدت مشخص بنا به تجویز پزشک از کشیدن سیگار خودداری نمایید.

روند استفاده از مصارف دارویی خود را به پزشک اطلاع داده و به صورت عمومی از داروهایی نظیر آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمکل ها پرهیز نمایید

مهمترین موضوع در این زمان نیز نگه داشتن ثابت وزن خود است. سعی کنید حداقل از ثابت نگه داشتن وزنتان 12 ماه بگذرد. البته اگر شما اضافه وزن دارید پزشک به شما توصیه می کند که قبل از عمل وزن خود را کم کرده و یا با روش های مرسوم حذف چربی نمایید.

قبل از عمل با کسی هماهنگ نمایید تا بعد از ترخیص از بیمارستان همراه شما باشد. احتمالا شب بعد از عمل این فرد باید مراقب شما باشد.

نتیجه گیری

عمل ابدومینوپلاستی عمل ظریف و مهم در راستای جوانسازی پوست و از بین بردن لایه های پوستی شکم بوده و البته نباید با حذف لایه بافت چربی شکم اشتباه شود. این عمل مناسب برای افراد مختلف با شرایط عمومی سالم است. با از بین بردن این لایه و تقویت دیواره شکم، شما از شکمی صاف و اندامی ایده آل بهره مند خواهید شد. هزینه این عمل بسته به نوع آن و شرایط بیمار و نتایجی که قرار است حاصل شود متغیر بوده و در مورد پوشش های بیمه ای نیز باید گفت که اکثر شرکت های بیمه ای درمان های زیبایی را تحت پوشش قرار نمی دهند.

سوالات متداول 

شما اینجا هستید

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

خدمات
جستجو
Search