ابدومینوپلاستی کامل
خدمات abdominoplasty

فهرست مطالب

ابدومینوپلاستی کامل

ابدومینوپلاستی کامل (جراحی زیبائی شکم)

ابدومینوپلاستی عبارت است از برداشتن پوست اضافه و چروک‌خورده شکم و صاف نمودن سطح شکم. عضلات شکم چنانچه دچار شلی باشند، بازسازی می‌شوند. در این عمل ممکن است تنها پوست اضافی و یا پوست و چربی اضافی شکم برداشته شود.

بهترین کاندید برای انجام ابدومینوپلاستی کامل افرادی هستند که در ناحیه شکم، پوست اضافه دارند یا به هر دلیلی دچار شلی عضلات شکم شده‌اند. خانم‌هایی که حاملگی متعدد داشته یا افرادی که وزن زیادی از دست داده‌اند هم کاندید مناسبی برای این جراحی هستند.

بزرگی مختصر شکم را نباید با استفاده از آبدومینوپلاستی درمان نمود. در چنین مواردی، استفاده از رژیم غذائی و ورزش مرتب، توصیه می‌گردد. و در صورت عدم موفقیت در حذف چربی‌های اضافی، استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته ویزر لیپو و لیپوماتیک پیشنهاد می‌شود.

تکنیک عمل

برش ایجاد شده در این جراحی، در ناحیه زیر شکم بر روی خط سزارین بوده و بر اساس پوست اضافه این ناحیه گسترش خواهد داشت. در این جراحی عضلات جدار شکم ترمیم شده، چربی های اضافی پهلوها خارج و پوست اضافه شکم جدا می‌گردد. در این روش ناف بیمار بازسازی شده و شکل جدید و زیباتری پیدا می‌کند.

برای جلوگیری از تجمع لنف و سروما در موضع عمل، توصیه می‌شود در چند روز اول از درن بسته جهت تخلیه مایعات مترشحه استفاده گردد.

این عمل به طور شگفت‌انگیزی ظاهر شکم را بهبود می‌بخشد، اما اثر محل برش در سراسر ناحیه زیر شکم به جا خواهد ماند.

عوارض

عفونت، خونریزی زیر پوست محل جراحی، آمبولی ریوی، اسکار بیش از حد در محل برش جراحی و دور ناف و تشکیل سروما در محل جراحی از عوارض احتمالی جراحی ابدومینوپلاستی کامل است.

بهبودی

دو روز پس از عمل جراحی با اجازه پزشک استحمام بلامانع است. ظرف مدت ۱ الی ۲ هفته به سرکار خود باز خواهید گشت. بین ۶ الی ۸ هفته باید از انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های شدید خودداری کنید. حداقل به مدت ۳ هفته گن مخصوص بپوشید. بخیه‌های شما قابل جذب بوده و نیازی به کشیدن ندارد.

نتایج

نتیجه جراحی ابدومینوپلاستی کامل برای سال‌های متمادی ماندگار خواهد بود مگر اینکه افزایش وزن شدید پیدا کرده یا اقدام به حاملگی مجدد نمائید

مدت عمل

جراحی ابدومینوپلاستی کامل، به حدود ۲ تا ۳ ساعت زمان نیاز دارد. در مواردی که به دلیل حجم زیاد چربی در بالای شکم و پهلوها، نیاز به خارج سازی این چربی‌ها باشد، ما با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته ویزر لیپو و پال، این چربی‌ها را تخلیه نموده و ممکن است مدت عمل تا 6 ساعت نیز به طول بیانجامد.

بیهوشی

جراحی ابدومینوپلاستی کامل تحت بی حسی اپیدورال، یا بیهوشی عمومی قابل انجام است.

وضعیت بستری

جهت کنترل درد و وضعیت عمومی شما، یک شب بستری شدن در کلینیک یا بیمارستان توصیه می‌گردد.

اثرات جانبی

تورم و کبودی مختصر پوست ناحیه، درد در محل عمل جراحی و بی حسی موقت پوست شکم و دور ناف، از اثرات جانبی عمل ابدومینوپلاستی کامل است.

تماس با دکتر غرابی 02122012931

ارتباط مستقیم با دکتر غرابی
پیام در واتس آپ پیج اینستاگرام تماس مستقیم با دفتر