لیپوساکشن
لیپوساکشن

لیپوساکشن

گاهی اوقات حتی با شدیدترین رژیم‌های غذایی و تمرینات ورزشی، شخص به اندام ایده‌آل خود نمی‌رسد. بهترین نتیجه عمل لیپوساکشن در افرادی حاصل می‌شود که پوستی سفت و وزنی نزدیک به وزن ایده‌آل داشته و فقط در بعضی مناطق بدن دارای انباشتگی چربی هستند. لیپوساکشن فرآیندی است که چربی‌های انباشته شده در نواحی مختلف بدن را خارج می‌کند. روش لیپوساکشن برای درمان چاقی کل بدن توصیه نمی شود.

تکنیک عمل

لیپوساکشن تقریباً در تمامی نواحی بدن قابل انجام است. در طی جراحی لیپوساکشن، چند سوراخ کوچک حدوداً ۱ الی ۲ میلی‌متری در ناحیه تحت درمان ایجاد شده و مایع مخصوص ساکشن در محل تجمع چربی ها تزریق می‌گردد. سپس بر اساس قطر چربی‌ها، حالت پوست و منطقه تحت درمان، چربی ناحیه توسط کانولاهای مخصوص به قطعات کوچک شکسته شده و خارج می‌شود. انجام لیپوساکشن به طور همزمان در چند منطقه از بدن امکان‌پذیر است. در ارتباط با لیپوساکشن باید آگاهی داشت که نحوه شکستن چربی در تکنیک‌های مختلف، متفاوت است ولی تخلیه چربی‌های شکسته شده در همه آن‌ها به یک روش انجام می‌پذیرد. متداول‌ترین تکنیک‌های مورد استفاده برای شکستن چربی‌ها شامل:

  • روش کلاسیک (SAL: Suction Assisted Lipectomy)
  • روش لیپوماتیک امریکائی (PAL: Power Assisted Lipectomy)
  • روش اولتراسونیک (UAL: Ultrasound Assisted Lipectomy)

می‌باشد.

با توجه به سال‌ها تحقیق، کار و تجربه اینجانب و شرکت در بسیاری از کنگره‌های بین‌المللی، و پیشرفت تکنولوژی پیکرتراشی، روش ویزر لیپو و پال را به کار می‌برم.

 مدت عمل

مدت زمان عمل لیپوساکشن بر مبنای حجم چربی، منطقه تحت درمان و تکنیک مورد استفاده، متفاوت است ولی به طور کلی از یک تا چندین ساعت متغیر است.

بیهوشی

عمل لیپوساکشن تحت بیهوشی عمومی، بی‌حسی موضعی و خواب آلودگی سطحی قابل انجام است.

وضعیت بستری

بعد از انجام لیپوساکشن، نیازی به بستری شدن نیست و پس از هوشیاری کامل، ترخیص می‌شوید.

اثرات جانبی

تورم و کبودی مختصر محل ساکشن و بی‌حسی ناحیه از اثرات جانبی عمل لیپوساکشن است که پس از چند روز برطرف می‌گردد.

عوارض

عفونت، عدم تقارن، پستی و بلندی در ناحیه تحت ساکشن، تغییرات پیگمانتاسیون و خونریزی از ناحیه تحت عمل از عوارض احتمالی لیپوساکشن است. لازم به ذکر است که با استفاده از تکنیک مناسب، کانولاهای باریک و تبحر جراح این عوارض به حداقل ممکن می‌رسد.

بهبودی

روز بعد از عمل لیپوساکشن می‌توانید استحمام کنید. بر اساس وسعت و تعداد مناطق تحت ساکشن، می‌توانید بعد از چند روز تا یک هفته به کار خود بازگردید. حداقل ۲ تا ۳ هفته از انجام فعالیت‌های شدید ورزشی خودداری کنید. بین ۳ الی ۴ هفته گن مخصوص بپوشید تا به بهبودی سریع تر شما و دستیابی به نتیجه نهایی کمک کند.

نتایج

نتایج شگفت‌انگیز را بین ۱ الی ۳ ماه بعد از عمل جراحی لیپوساکشن خواهید دید. در صورت حفظ و رعایت شیوه صحیح زندگی، تغذیه و ورزش، به نتایج ماندگار و شگفت‌انگیزی دست خواهید یافت.

تماس با دکتر غرابی 02122012931

ارتباط مستقیم با دکتر غرابی
پیام در واتس آپ پیج اینستاگرام تماس مستقیم با دفتر