لیفت سینه

فهرست مطالب

لیفت سینه

لیفت سینه یا ماستوپکسی

با افزایش سن، افتادگی سینه در خانم ها رخ می‌‌دهد. افزایش وزن، حاملگی، شیردهی، روند طبیعی پیری و ژنتیک، مهمترین عوامل افتادگی سینه در خانم‌ها هستند. ماستوپکسی یا جراحی لیفت سینه یک جراحی رایج برای بانوان است که می‌‌تواند همگام با جراحی پروتز سینه، برای جبران حجم از دست رفته سینه انجام شود. طی جراحی لیفت سینه، در صورت نیاز، نسبت به تغییر شکل یا تغییر اندازه هاله سینه نیز اقدام می‌گردد.

تکنیک عمل

تکنیک‌های متعددی برای جراحی لیفت سینه وجود دارد. طی سال ها آموزش و تجربه آموخته‌ایم که هر بیمار با توجه به آناتومی بدن، قوام پوست و نسج زیر جلدی و قوام پستان تکنیک مخصوص به خود را نیاز دارد. در بعضی بیماران برش جراحی در ناحیه هاله پستان انجام می‌گیرد. در برخی دیگر این برش به صورت عمودی تا زیر سینه ادامه می‌یابد و در بعضی دیگر چنانچه حجم سینه کم شده باشد، گذاشتن هم زمان پروتز در حین جراحی نتیجه را بسیار زیباتر می‌کند. با توجه به اینکه شیردهی تأثیری منفی بر نتیجه این جراحی دارد، توصیه می‌شود جراحی لیفت سینه پس از پایان حاملگی و شیردهی و زمانی که تصمیم به بارداری مجدد ندارند، انجام شود. برخی از تکنیک‌های ماستوپکسی یا لیفت سینه امکان شیردهی به نوزاد را از بین می‌برد.

مدت عمل

بر اساس تکنیک مورد استفاده، مدت زمان عمل لیفت سینه متغیر است ولی به طور معمول این جراحی ۳ الی ۴ ساعت به طول می‌انجامد.

بیهوشی

به طور معمول جراحی لیفت سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد.

وضعیت بستری

بعد از جراحی لیفت سینه، با بازیابی هوشیاری کامل و تحمل رژیم غذایی مرخص می‌شوید.

اثرات جانبی

تورم، کبودی و احساس ناراحتی و سوزش در ناحیه عمل از اثرات جانبی و موقتی جراحی لیفت سینه است که طی چند روز بعد از عمل برطرف می‌شود.

عوارض

عفونت، عدم تقارن پستان‌ها، اسکار جراحی و ایجاد بافت کلوئید و نیز کاهش یا از بین رفتن حس در نوک سینه‌ها از عوارض جراحی لیفت سینه هستند.

بهبودی

۴۸ ساعت پس از جراحی لیفت سینه پانسمان شما برداشته شده یا تعویض می‌گردد. ۴۸ ساعت پس از جراحی می‌توانید استحمام کنید. تمامی بخیه‌های شما قابل جذب بوده و نیاز به کشیده شدن ندارد. ظرف مدت یک هفته به کار خود باز خواهید گشت. پس از جراحی لیفت سینه باید به مدت حداقل سه هفته سوتین مخصوص بپوشید و حداقل به مدت دو ماه از انجام فعالیت‌های شدید ورزشی اجتناب کنید.

نتایج

نتیجه جراحی لیفت سینه از هر بیمار تا بیمار دیگر متفاوت است. فاکتورهای مختلفی نظیر ژنتیک، تغذیه، جاذبه و حاملگی مجدد، بر نتیجه عمل لیفت سینه تأثیر گذار می‌باشند. در مواردی که همزمان جراحی پروتز سینه نیز انجام می‌گیرد، نتایج جراحی لیفت سینه ماندگارتر خواهد بود.

دیدگاه ها

تماس با دکتر غرابی 02122012931

ارتباط مستقیم با دکتر غرابی
پیام در واتس آپ پیج اینستاگرام تماس مستقیم با دفتر