جراحی صورت

بالا

لیفت کامل صورت
لیفت کامل صورت
لیفت مینی صورت
لیفت مینی صورت
لیفت پیشانی
لیفت پیشانی
لیفت مانکنی ابرو
لیفت مانکنی ابرو
لیفت گردن
لیفت گردن
جراحی پلک
جراحی پلک
تزریق چربی صورت
تزریق چربی صورت
جراحی زیبایی گوش
جراحی زیبایی گوش

لیفت صورت

بالا

لیفت کامل صورت

لیفت صورت متدی جدید و مدرن برای زیباسازی و جوان سازی پوست است. این متد که در دنیای پزشکی با اصطلاح Rhytidectomy – ریتیدکتومی شناخته می شود با کمک تجهیزات مدرن و بویسیله یک جراح متخصص پوست یک فلپ از پوست در هر دو طرف صورت به عقب کشیده می شود و به چهت تغییراتی که در بافت های زیر پوست صورت می گیرد پوست اضافی برداشته خواهد شد و در نهایت فرمی جوان تر به صورت هدیه می گردد.

از دست رفتن قوام عضلانی و چروک صورت، باعث ناراحتی افراد شده و جراحی لیفت كامل صورت، تاثیر شگفت‌انگیزی بر بازیابی اعتماد به نفس چنین اشخاصی دارد. در لیفت کامل صورت، تمرکز جراح بر روی برطرف نمودن علائم پیری در صورت، گونه، زاویه فک و گردن است.

عمل لیفت صورت باعث ایجاد ظاهری جوان تر شده و افتادگی پوست را کاهش می دهد و همچنین باعث از بین رفتن خطوط و چین و چروک بر روی پوست خواهد شد.

چرا لیفت صورت

با گذشت زمان و افزایش سن به جهت شرایط محیطی مختلف پوست صورت دچار تغییرات زیادی شده و ظاهر را به سمت میان سالی سوق می دهد. شل شدن پوست بر اثر سن باعث ایجاد رسوبات چربی در ناحیه های از صورت می گردد و به مرور افزایش پیدا می کند. از ویژی ها و مزایای لیفت کامل صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. از بین بردن لایه های چربی و پوست اضافه
 2. افتادگی ظاهر گونه
 3. حذف پوست اضافی در ناحیه فک (غبغب)
 4. افتادگی پوست و شل بودن در ناحیه گردن
 5. حذف چین و چروک و خطوط صورت
 6. حذف چین های عمیق پوست از کناره های بینی تا گوشه دهان
 7. شادابی و طراوت پوست
 8. سفت شدن لایه پوست صورت
 9. جوانی افزایش اعتماد به نفس

لیفت صورت ( فیس لیفت یا بالا کشیدن پوست ) روشی نوین در راستای جوان سازی صورت بوده و روشی متعارف در حوزه پزشکی است که البته حتما می بایست توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی صورت پذیرد

روش های مختلف لیفت صورت

در واقع لیفت کامل صورت به دو دسته لیفت با روش جراحی (تهاجمی) و لیفت با روش غیر جراحی (غیر تهاجمی) تقسیم شده که بسته به شرایط فرد و پوست صورت توسط جراح متخصص پوست بررسی و اقدام می گردد.

 لیفت از روش جراحی – تهاجمی (ریدیدکتومی)» این روش مناسب زمانی است که پوست بیش از اندازه شل و یا چین و چروک بر روی آن به قدری عمیق باشد که از روش های غیر تهاجمی قادر به بازیابی نباشد. البته این روش دارای محدودیت سنی بوده که بین 50 تا 65 سال بوده و بسته به شرایط عمل می تواند به بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان منجر گردد. مراقبت های پس از عمل امری الزامی بوده و مدت زمان بهبودی کامل آن حدودا 4 تا 6 ماه می باشد. متداول ترین روش های جراحی به شرح زیر می باشد.

 • Platysma – SMAS plication
 • MACS lift
 • lateral SMASectomy
 • Extended SMAS – Technique
 • subperiosteal facelift

لیفت از روش غیر جراحی – غیر تهاجمی» این روش مربوط به زمانی است که جراح متخصص زیبایی تشخصی دهد جوانسازی و فیس لیفت از طریق روش های غیر جراحی مؤثر بوده و قابل انجام است. در این سبک از جوانسازی پوست با استفاده از روش هایی نظیر تزریق ژل پاکسازی و تحریک پوست صورت می گیرد که این روش نیز دارای مدل های مختلفی است که در ادامه به آنها می پردازیم.

 1. لیفت از طریق اندولفیت: از روش های دقیق و مناسب جهت لیفت بوده که نزدیک ترین نتیجه را با لیفت تهاجمی داشته و البته کاملا بدون استفاده از اعمال جراحی انجام می شود. در اندولیفت از روش لیزر با طول موجی مشخص به بافت پوست اشعه القا شده و در نتیجه تجزیه و از بین رفتن چربی های پوست جوانسازی صورت می پذیرد. این روش که تا مدت 2 تا 4 سال دوام داشته تنها در یک یا دو جلسه امکان‌پذیر خواهدبود.
 2. لیفت از طریق بوتاکس: این روش را محبوب ترین و عمومی ترین متد در بین روش های غیر جراحی دانسته که باعث از بین بردن چین و چروک در نواحی مختلف صورت در نتیجه تزریق سم بوتولونیوم خواهد بود. دوام و ماندگاری بوتاکس بین 3 تا 6 ماه بوده و نیاز به تمدید داشته و جلسات تزریق آن بسته به شرایط پوست بین 1 یا دو جلسه می باشد.
 3. لیفت از طریق تزریق ژل(فیلر): در این متد از طریق تزریق موادی مانند هیالورونیک یا کلسیم هیدروکسی به حجم دهی و پر کردن چین و چروک پیشانی، خط اخم و سایر کاستی های حجمی پوست شده و در نتیجه باعث بازسازی، جوانسازی پوست و ایجاد کلاژن می شود. در این روش غیر جراحی که دوام و ماندگاری آن به نزدیک یک سال یا کمتر می رسد از طریق سوزن ریز به بافت های پوست تزریق صورت می پذیرد.
 4. لیفت از طریق هایفوتراپی HIFU : امن ترین روش در بین روش های لیفت صورت غیر تهاجمی که مورد تایید FDA است روش اولتراپی بوده که درد و عوارض جانبی خیلی کمی دارد. این روش از امواجی که دارای انرژی خاصی بوده در جهت نفوذ به لایه های زیرین پوست صورت بهره برده و نتیجه آن تحریک، افزایش کلاژن ها و سفت شدن پوست و از بین بردن چین و چروک می شود.
 5. لیفت از طریق کربوکسی تراپی: این روش با استفاده از گاز کربن دی اکسید و تزریق آن به نواحی مشخصی از صورت انجام می شود که باعث خونرسانی بیشتر به ناحیه تزریق شده است. این متد برای از بین بردن چین و چروک صورت، برداشتن جای جوش، و زخم و گودی زیر چشم مؤثر بوده و دوام و ماندگاری آن حدودا 6 ماه می باشد.
 6. لیفت صورت از طریق تزریق چربی: طولانی ترین روش برای ماندگاری و دوام بین روش های غیر تهاجمی جهت لیفت صورت روش تزریق چربی بوده که البته مناسب افرادی است که صورتشان به دلایل گوناگون با افت چربی و گودی رو برو شده و با تزریق چربی خالص شده که از بدن خود فرد می باشد به نواحی ذکر شده صورت گرفته و شل بودن پوست را درمان می کند. این امر با انجام یک یا دو دوره مراجعه و تزریق پوشش داده می شود.
 

عوارض بعد از جراحی دقیقا دلیلی برای پیدا کردن جراح و متخصص لیفت صورت با سابقه و با دانش پزشکی است که بتواند در بهترین حالت ممکن مشاوره، جراحی و در نهایت رصد بیمار تا مرحله بهبودی کامل باشد.

ریسک ها و خطرات احتمالی

در لیفت صورت به روش تهاجمی ریسک هایی وجود دارد که تنها یک دکتر متخصص خوب از آنها مطلع بوده و بسته به شرایط بیمار عمل را انجام میدهد. البته در این روش معمولا با مراقبت بعد از عمل، استفاده به موقع و دقیق از دارو ها می توان آن را مدیریت کرد اما در مواردی می توان به عوارض زیر اشاره کرد.

 1. شایع ترین عارضه لیفت صورت همانوم یا تجمع خون زیر پوست است. این قضیه معمولا 24 ساعت بعد از جراحی رخ داده و باعث تورم و فشار میگردد. در این نوع از عوارض می بایست با استفاده از جراحی درمان سریع را جهت جلوگیری از آسیب به بافت های پوست انجام داد.
 2. دومین عارضه لیفت صورت ماندگاری خطوط جراحی برای صورت است که به دلیل اینکه در نواحی خاصی صورت گرفته عموما با خط مو، خطوط طبیعی صورت و گوش پنهان می شود.
 3. آسیب های عصبی که نادرترین و البته حادترین عوارض لیفت است میتواند بر اعصابی که ماهیچه ها را کنترل می کند تاثیر بگذارد. این موضع میتواند موقت یا دائمی بوده و منجر به ظاهر یا حالت ناهموار صورت گردد که شاید با جراحی بتوان قدری آن را بهبود داد.
 4. ریزش مو چهارمین عارضه ای است که در مکان های برش جراحی صورت می گیرد و این امر به احتمال زیاد دائمی بوده که البته با پیوند فولیکول های مو قابل بر طرف شدن است.
 5. لیفت صورت مانند هر جراحی دیگری دارای خطرات خونریزی و عفونت های بعد از عمل است و البته این می تواند در بیهوشی فرد نیز رخ دهد که واکنشی طبیعی یا غیر طبیعی باشد.

مراحل عمل لیفت کامل صورت

اولین قدم در اقدام برای لیفت صورت پیدا کردن و مشاوره دقیق گرفتن از یک فوق تخصص و جراح ممتاز و با دانش است که احتمالا در مراحل مشاوره و ویزیت به موارد زیر می پردازد.

 1. تاریخچه پزشکی و سابقه شما: این مشاوره و بررسی به سبقه پزشکی و شرح حال شما و همچنین مواردی از قبیل جراحی های قبلی، عوارض گوناگون و … می پردازد
 2. معاینه فیزیکی: بعد از آن حتما شما یک جلسه معاینه فیزیکی خواهید شد و دکتر جراح شما زوایای صورت،بررسی استخوان بندی،توزیع چربی و کیفیت پوست شما را بررسی کرده و نوع لیفتی که برای شما بهتر است را به شما مشاوره می دهد
 3. بررسی تمام دارو ها و میزان دوزی که مصرف کرده اید یا در حال مصرف هستید
 4. بررسی انتظارات شما بعد از جراحی صورت و ارائه نظرات جراح از ظاهری که بعد از جراحی پیدا خواهید کرد و تاثیرات آن
 5. مراجعه به بیمارستان و انجام عمل در مدت زمان 2 الی 3 ساعت با وضعیت بیهوشی
 6. تحت نظر بودن و بستری شدن بسته به نظر جراح به مدت 1 روز و رصد روند جراحی
 7. دوره بهبودی که بعد از 1 الی 2 روز رخ داده و پانسمام برداشته و بعد از یک هفته استراحت می تواند به رند طبیعی خود باز گردد.

شرایط قبل و بعد از عمل لیفت صورت

 • ظوابطی که جراح از شما می خواهد را دنبال کنید و  دستورالعمل‌هایی در مورد داروهایی که باید قبل از جراحی قطع شود یا بعد از آن مصرف شود را به دقت رعایت نمایید.
 • قبل از عمل با مشاوره و نظر دکتر متخصص مو و صورت خود را شسته و یا استحمام نمایید و در نظر داشته باشید که تا دو روز نمیشود به حمام رفت.
 • احتمالا به از شما خواسته خواهد شد که در شب قبل از عمل غذایی مناسب و رژیمی صحیح را در نظر بگیرید.
 • در نظر داشته باشید که همراه برای شما بعد از عمل احتمالا لازم خواهد بود و بنابراین با شخصی جهت این کار هماهنگی نمایید.

احتمالا بعد از عمل لیفت صورت مواردی از قبیل درد خفیف تا متوسط، تخلیه از برش ها، تورم و کبودی و بی حسی را تجربه خواهید کرد که امری بدیهی در این نوع از عمل است.

همچنین اگر موارد زیر برای شما بعد از عمل حاصل شد حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

 1. درد شدید در یک طف صورت و گردن بعد از گذشت 1 روز
 2. درد در ناحیه قفسه سینه
 3. ضربان قلب نامنظم

بهترین متخصص جراح پلاستیک و زیبایی در تهران دکتر غلامحسین غرابی دارای بورد تخصصی از دانشگاه بهشتی و فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه شیراز بوده و با سابقه ترین فرد در این حوزه تخصصی می باشد.

نتیجه گیری

لیفت کامل صورت یک عمل خاص با شرایط حساس است که می تواند چهره ای جوان تر نصیب شما کند. این عمل با روش های مختلفی بسته به نظر پزشک متخصص صورت می پذیرد و دوام و ماندگاری آن به شرایطی از قبیل نوع عمل، کیفیت پوست بیمار، شرایط زندگی فردی آن بستگی دارد اما به طور کلی می توان گفت در عمل لیفت کامل صورت ماندگاری تا 10 سال خواهد بود.

سوالات متداول

بهترین روش برای لیفت کامل صورت کدام است؟

این امر کاملا موضوعی تخصصی بوده و حتما می بایست توسط جراحی ممتاز مشاوره شود. فیس لیفت بسته به نوع پوست، سن متقاضی و شرایط عمل ممکن است متفاوت باشد، اما عمل اصلی لیفت صورت روش تهاجمی (rhytidectomy) است که بهترین نوع نتیجه با ماندگاری بالا را حاصل می کند

ماندگاری و دوام لیفت صورت چه میزان است؟

ماندگاری لیفت صورت بسته به نوع تهاجمی و غیر تهاجمی و همچنین نوع متد استفاده شده در عمل می تواند متغیر بوده و به طور کلی می توان گفت بین 6 ماه تا 10 سال بسته به شرایط متغیر است

چه کسانی برای لیفت صورت اقدام نکنند؟

لیفت صورت برای افرادی که پزشک معتمد صرفا این عمل را برای آنها پیشنهاد نکند امکان‌پذیر نخواهد بود. افرادی که دارای سابقه های بیماری خاص می باشند بهتر است برای این عمل اقدام نکنند.

هزینه و تعرفه لیفت صورت چگونه محاسبه می شود؟

این امر کاملا به نوع روش لیفت صورت، امکانات مورد استفاده، مدت زمان و شرایط فیزیکی صورت بیمار بستگی داشته و عددی متغیر دارد.


بالا

لیفت مینی صورت

در افرادی که با پیری قسمت مرکزی صورت مراجعه می‌کنند، كانديد مناسبی برای عمل جراحی لیفت مینی صورت می‌باشند. این جراحی به دلیل امکان بازسازی اثرات افزایش سن در صورت و توان بازگرداندن زیبایی به بیمار، هم برای بیمار و هم برای جراح دوست‌داشتنی است، همچون جراحی کامل لیفت صورت، این جراحی نیز در بازگرداندن اعتماد به نفس بیمارانی که به علت از دست دادن قوام عضلانی و چروک صورت، دچار ناراحتی شده‌اند اثر شگفت‌انگیزی دارد.

در لیفت مینی صورت تمرکز جراحی بر روی بهبودی پیری در قسمت مرکزی صورت و گونه‌ها می‌باشد.

تکنیک عمل در لیفت مینی صورت

لیفت مینی صورت به صورت اختصاصی روی قسمت مرکزی صورت انجام شده و با اصلاح افتادگی عضلات و چروک‌های پوستی این ناحیه، سبب ایجاد چهره‌ای جوان‌تر و شاداب‌تر خواهد شد.

همانطوری که در قسمت لیفت کامل صورت توضيح دادم تکنیک‌های مختلفی نیز در این جراحی وجود دارد که براساس سن شخص و تبحر جراح پلاستیک قابل انجام است.

متداولترین روش‌های جراحی شامل:

 • Platysma – SMAS plication
 • MACS lift
 • lateral SMASectomy
 • Extended SMAS – Technique
 • subperiosteal facelift

مدت عمل لیفت مینی صورت

تقريبا بين 2 الى 3 ساعت می‌باشد.

بیهوشی لیفت مینی صورت

این جراحی براساس انتخاب جراح و شرایط فیزیکی بیمار با استفاده از بی‌حسی موضعی یا با بیهوشی عمومی قابل انجام است.

وضعیت بستری لیفت مینی صورت

معمولا این جراحی نیاز به بستری در کلینیک یا بیمارستان ندارد هر چند براساس شرایط بیمار و همچنین انجام عمل‌های جراحی روی دیگر نقاط صورت ممکن است چندین ساعت تحت نظر قرار گیرد.

 اثرات جانبی لیفت مینی صورت

اکثر بیمارانی که تحت جراحی لیفت صورت قرار می‌گیرند درد یا ناراحتی بسیار کمی را تجربه می‌کنند، تورم گذرا، بی‌حسی، ضعف عضلات صورت به طور موقت، از اثرات جانبی این عمل است.

عوارض لیفت مینی صورت

عفونت، خونریزی، صدمه عصب فاشیال، خط اسکار بیش از حد، عدم تقارن از عوارض بالقوه این عمل جراحی است.

بهبودی لیفت مینی صورت

1 الى 2 روز بعد از عمل جراحی پانسمان برداشته می‌شود و استحمام مانعی ندارد. 1 تا 2 هفته بعد از عمل جراحی مي‌توانيد به کار خود برگردید. اکثر بخیه‌های بیمار قابل جذب است. بیشتر بیماران 2 تا 3 هفته پس از عمل می‌توانند به شكل عادی کارهای روزانه خود بازگردند. 

نتایج لیفت مینی صورت

نتايج جراحي 8 الى 10 سال ماندگاری دارد.

بالا

لیفت پیشانی

بالا

جراحی لیفت پیشانی برای بالا بردن محل ابروها و کاهش چروک‌ها ماندگار ناحیه پیشانی جهت ایجاد چهره‌ای زیباتر و جوانتر به کار می‌رود. وجود خطوط اخم بر پیشانی افراد سبب ایجاد ظاهر عصبانی یا اخمو برای فرد می‌شود که با کمک این جراحی و کاهش این خطوط و بالا بردن محل ابرو بیمار چهره‌ای مهربان و شاداب پیدا می‌کند براساس نیاز گاهی اوقات جراحی لیفت پیشانی همراه با جراحی لیفت صورت انجام می‌شود.

تکنیک عمل لیفت پیشانی

در جریان عمل لیفت پیشانی، پوست و عضلات کشیده و بافت‌های اضافه برداشته و ترمیم شده و چروکها و خطوط پیشانی بیمار بسیار کاهش می‌یابد. این جراحی بصورت باز و یا اندوسکوپ قابل انجام است که مبنای تصمیم‌گیری آن براساس سن بیمار، ارتفاع پیشانی، خط رویش مو، وضعیت قرارگیری ابرو، و نوع پوست وی انتخاب می‌گردد.

بدون شک جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی در این زمینه آموزش و تبحر خاصی دارند.

مدت عمل لیفت پیشانی

به طور متوسط 1/5 الی 2 ساعت به طول می‌انجامد.

 بیهوشی لیفت پیشانی

این جراحی تحت بی‌حسی موضعی و خواب‌آلودگی مختصر قابل انجام است ولی براساس شرایط هر بیمار و لزوم انجام عمل جراحی همزمان بر روی دیگر قسمت‌های صورت با بی‌هوشی عمومی نیز انجام می‌شود.

وضعیت بستری لیفت پیشانی

در اغلب موارد چند ساعت پس از عمل جراحی و تحمل رژیم مایعات بیمار مرخص می‌گردد. 

اثرات جانبی لیفت پیشانی

کبودی و تورم گذرا، احساس سوزش محل عمل جراحی از اثرات جانبی این عمل جراحی است.

عوارض لیفت پیشانی

از عوارض احتمالی عمل جراحی لیفت پیشانی، به موارد ذیل می‌توان اشاره نمود:

 • صدمه به عصب پیشانی
 • اختلال موقتی حركت عضله پیشانی
 • عدم تقارن
 • بی‌حسی دائمی محل برش جراحی
 • اسکار خط برش جراحی

 بهبودی لیفت پیشانی

ظرف مدت چند روز به سرکار باز خواهید گشت. در صورت نیاز به کشیدن بخیه بین روزهای 7 الى 10 بعد از عمل انجام می‌شود. به مدت 3 هفته از فعالیت‌های شدید باید خودداری کنید. کبودی و تورم شما ظرف 2 تا 3 هفته از بین می‌رود. طی چند ماه اول پس از عمل جراحی از تماس مستقیم با نور خورشيد خودداری فرمائید. 

نتایج لیفت پیشانی

نتایج این جراحی معمولا بین 8 الى 10 سال ماندگاری خواهد داشت.

بالا

لیفت ابرو

بالا

جراحی لیفت ابرو منحصرا برای بالا بردن محل ابروها و اصلاح قوس و افتادگی ابرو جهت ایجاد چهره‌ای زیباتر و جوانتر به کار می‌رود. افتادگی ابروی افراد سبب ایجاد ظاهری افسرده، پیر، اخمو خواهد شد. همچنین منجر به احساس سنگینی روی پلک و اختلال ديد شده و شخص مجبور می‌شود برای داشتن دید بهتر، سر و گردن خود را در وضعیتی غیرطبیعی قرار دهد. این جراحی با بالابردن محل ابروها موجب می‌گردد بیمار چهره‌ای شاداب و مهربان پیدا کند. معمولا جراحی لیفت ابرو همراه با جراحی زیبائی پلک فوقانی انجام می‌گیرد.

تکنیک عمل لیفت ابرو

برای عمل جراحی لیفت ابرو، چندین روش مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 • لیفت کلاسیک
 • لیفت اندوسکوپیک
 • لیفت مسقیم
 • لیفت از طریق پلک
 • لیفت مانکنی (لترال اپروچ)
 • لیفت غیر جراحی (بوتاکس)

هر یک از تکنیک‌های فوق براساس سن بیمار، موقعیت آناتومیک پیشانی، ابرو و پلک، میزان افتادگی ابرو و پلک قابل انجام است. بدون شک جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی در این زمینه آموزش و تبحر خاصی دارند.

لیفت کلاسیک

لیف کلاسیک امکان دسترسی آسان و راحت به تمامی نواحی پیشانی و امکان آزادسازی چسبندگی‌ها و برداشتن عضلات و جابجایی ابرو را برای جراح فراهم می‌سازد.

لیفت اندوسکوپیک

جراحان زیبایی به طور فزاینده‌ای از روش آندوسکوپیک برای جراحی لیفت ابرو استفاده می‌کنند، که حالت تهاجمی بسیار کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارد و در عین حال اغلب دارای نتایج مطلوبی می‌باشد.

در این روش، جراح فوق تخصص یک سری برش بسیار کوتاه (تقریبا به طول دو سانتی‌متر) درست پشت خط مو ایجاد می‌کند. سپس، با استفاده از یک دوربین کوچک مخصوص و ابزارهای نازک، عضلات را جابجا کرده و بافت‌های زیرین پیشانی را بلند می‌کند، چربی و بافت اضافی را در صورت لزوم از بین برده تا ابرو نمایی طبیعی‌تر و جوان‌تر داشته باشد.

لیف از طریق پلک

در مراجعینی که دارای افتادگی مختصر کناره خارجی ابروها می‌باشند ولی افتادگی پلک آنها قابل توجه است، با استفاده از این روش، در هنگام انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی، جراح قادر خواهد بود از طریق برش پلک، اقدام به لیفت مختصر کناره خارجی ابرو نماید.

لیفت مستقیم

لیفت مستقیم روشی موثر در بالا آوردن کناره خارجی ابرو است اما بندرت مورد استفاده قرار میگیرد. زیرا موجب اسکار عرضی در ناحیه پیشانی و ابرو می‌گردد. بهترین کاندیدهای این روش، افراد دارای سن بالا و دارای بیماری زمینه‌ای می‌باشند که استفاده از دیگر روش‌ها برای آنها با خطرات بیشتری همراه است.

لیفت مانکنی

در این روش اندازه برش‌ها نسبت به روش آندوسکوپیک کمی بزرگ‌تر بوده و معمولاً همراه با جراحی پلک انجام می‌شود. طول این برش‌ها تقریبا 5/2 سانتی‌متر و در پشت خط مو ایجاد می شوند. از طریق این برش‌ها، جراح بافت‌های قسمت خارجی ابرو را بلند و جابجا می کند. سپس، از طریق برش‌هایی که برای عمل پلک فوقانی ایجاد شده است، عضلات اخم در ناحیه ابرو تضعیف شده و در نتیجه، شخص به ظاهری زیباتر و شاداب‌تر دست خواهد یافت.

لیفت غیرجراحی (تزریق بوتاکس)

خطوط پیری در ناحیه پیشانی و صورت، به دو فرم خودنمایی می‌کند:

 1. حالت داینامیک: در این حالت، خطوط پیشانی زمانی قابل رویت هستند که شخص ابروهای خود را حرکت می‌دهد.
 2. حالت استاتیک: در این حالت، خطوط پیشانی در همه حالات قابل رویت می‌باشند.

لیفت غیرجراحی (تزریق بوتاکس) در حالت داینامیک و همچنین مراجعین جوانی که نیازی به جراحی ندارند، بسیار مناسب است.

مدت عمل لیفت ابرو

بطور متوسط مدت زمان عمل جراحی لیفت ابرو 1-2 ساعت بوده و در صورت نیاز به جراحی همزمان پلک یا گونه، این مدت طولانی‌تر خواهد بود.

بیهوشی در لیفت ابرو

این جراحی تحت بی‌حسی موضعی و خواب‌آلودگی مختصر قابل انجام است ولی براساس شرایط و لزوم انجام عمل‌های جراحی همزمان با بی‌هوشی نیز انجام می‌شود.

وضعیت بستری در لیفت ابرو

در اغلب موارد چند ساعت پس از عمل جراحی و تحمل رژیم مایعات بیمار مرخص می‌گردد.

اثرات جانبی لیفت ابرو

کبودی و تورم گذرا، احساس سوزش محل عمل جراحی از اثرات جانبی این عمل جراحی است.

عوارض لیفت ابرو

صدمه به عصب پیشانی و اختلال حركتی موقت عضله پیشانی، عدم تقارن، ریزش مو در محل خط برش جراحی از عوارض احتمالی این عمل جراحی است.

بهبودی لیفت ابرو

ظرف مدت چند روز به سرکار باز خواهید گشت. معمولا بخیه‌ها یک هفته بعد از عمل برداشته خواهند شد. به مدت 3 هفته از فعالیت‌های شدید باید خودداری کنید. کبودی و تورم شما ظرف 2 تا 3 هفته از بين می‌رود. طی چند ماه اول پس از عمل جراحی از تماس مستقیم با نور خورشید خودداری فرمائید.

نتایج لیفت ابرو

نتایج این جراحی معمولا بین 8 الى 10 سال ماندگاری خواهد داشت.

بالا

لیفت گردن

بالا

جراحی لیفت گردن، علائم قابل مشاهده پیری در خط فک و گردن را تا حدودی برطرف می‌کند.

از بین رفتن خطوط جوانی صورت و گردن می تواند به عوامل مختلفی از جمله وراثت ، جاذبه ، شرایط محیطی و استرس مربوط باشد.

برخی از افراد احساس می کنند که آماده انجام لیفت صورت کامل نیستند زیرا قسمت بالای صورت هنوز خوشایند است. با این حال ، بسیاری از بیماران متوجه چین و چروک بیش از حد پوست گردن ، چانه مضاعف یا «گردن شبیه بوقلمون» نیستند.

وقتی ناحیه گردن با ظاهر بالای صورت مطابقت نداشته باشد ، لیفتینگ گردن ممکن است راه حل خوبی باشد.

به عنوان یک جراحی زیبائی، لیفت گردن ظاهر اساسی شما را تغییر نمی دهد و نمی تواند روند پیری را متوقف کند.

در افراد جوان و میان‌سال، که به دلیل ابتلا به عارضه چاقی، و یا تجمع غیرطبیعی چربی در ناحیه گردن مواجه بوده، ولی در عین حال از قوام مناسب پوست برخوردار می‌باشند، اینجانب با بهره‌گیری از تجربیات شخصی و به کار بردن تکنولوژی پیشرفته ویزر لیپو، بدون ایجاد برش جراحی، اقدام به فرم‌دهی خط فک و گردن می‌نمایم.

تکنیک عمل لیفت گردن

لیفت گردن شامل مراحل زیر است:

مرحله 1 – بیهوشی

داروها برای راحتی شما در طی روش جراحی تجویز می شوند. این گزینه ها شامل القای خواب‌آلودگی و بیهوشی عمومی است.

مرحله 2 – انتخاب تکنیک

برای انجام جراحی لیفت گردن، عموما از دو تکنیک استفاده می‌گردد:

تکنیک جراحی باز: در این روش، ناحیه کناره گوش برش داده شده و عضله پلاتیسما کشیده شده و یا ترمیم می‌گردد.

تکنیک جراحی بسته: در این حالت، با استفاده از تکنیک پیشرفته ویزرلیپو، چربی اضافی ناحیه غبغب و گردن تخلیه و با استفاده از امواج فراصوت، ناحیه گردن، فرم‌دهی می‌گردد.

سن، آناتومی صورت و نمای ظاهری گردن؛ جراح فوق تخصص را در انتخاب روش درمان یاری می‌کند.

مدت عمل لیفت گردن

براساس تکنیک بکار رفته ممکن است مدت عمل بین 2 الی 4 ساعت متغیر باشد. 

بیهوشی لیفت گردن

انجام این فرایند تحت القای خواب‌آلودگی سطحی و بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قابل انجام است.

وضعیت بستری گردن

انجام عمل جراحی لیفت گردن و یا ویزر لیپو، نیاز به بستری شدن ندارد.

عوارض لیفت گردن

از عوارض احتمالی و بسیار نادر انجام جراحی لیفت گردن، می‌توان به موراد ذیل اشاره نمود:

· خون‌ریزی و هماتوم

· ریزش موقت یا دائمی مو در امتداد برش ها

· عدم تقارن صورت

· آسیب عصبی نادر که می تواند باعث ضعف لب پایین شود

·عفونت

·اسکار نامطلوب

·تورم طولانی مدت

·بی نظمی و تغییر رنگ پوست

بهبودی لیفت گردن

در موارد استفاده از روش جراحی خطوط برش معمولاً به خوبی در داخل خط مو و در خطوط طبیعی گوش پنهان می شوند.

همانطور که شروع به ارزیابی نتایج لیفت گردن خود می کنید، به یاد داشته باشید که ممکن است چندین هفته تا ماه طول بکشد تا تورم به طور کامل از بین برود و تا شش ماه نیز بلوغ خطوط برش ممکن است طول بکشد.

محافظت از تابش مستقیم نور آفتاب و اتخاذ یک سبک زندگی سالم کمک می کند تا انجام لیفت گردن جذابیت ظاهری شخص را افزایش دهد.

همزمان با کاهش تورم و کبودی، نتایج انجام لیفت گردن به مرور نمایان می‌گردد.

نتایج لیفت گردن

انجام لیفت گردن نه تنها منجر به بهبود ظاهر شخص می‌شود بلکه از لحاظ درونی نیز موجب افزایش اعتماد به نفس می‌گردد.

هر چند نتایج خوبی از انجام این فرایند مورد انتظار است اما هیچ تضمینی وجود ندارد. حتی ممکن است جهت نیل به نتایج مطلوب، نیاز به انجام جراحی‌ تکمیلی دیگری باشد.

بالا

 جراحی پلک

بالا

افزایش سن، قرار گرفتن طولانی در معرض نور خورشید، ژنتیک، بیماری‌های متابولیک و نیروی جاذبه از جمله عوامل مؤثر در بروز پیری، چروک پوست و افتادگی و نمای پف‌آلود پلک‌ها هستند که ظاهری خسته و مسن برای چشم‌ها ایجاد می‌شود. جراحی پلک می‌تواند جوانی را به هر ۴ پلک باز گرداند و نمای زیبایی، به چشمان شما ببخشد.

تکنیک عمل جراحی پلک

مشابه با دیگر اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی، عمل جراحی پلک‌ها نیز با تکنیک‌های مختلفی صورت می‌گیرد. پس از آنالیز صورت فرد، ما تصمیم لازم در خصوص تکنیک جراحی را خواهیم گرفت. به طور کلی طی فرآیند جراحی زیبایی پلک، برش‌های کوچکی در مسیر خطوط طبیعی چهره بر روی پلک فوقانی و پلک تحتانی ایجاد می‌شود که پس از بهبودی، این خطوط محو می‌شوند. جراح معمولاً پوست اضافه پلک‌ها را برداشته، چربی‌ها را در موقعیت آناتومیک خود قرار داده و عضلات حالت دهنده چشم را ترمیم می‌کند. برداشتن پوست اضافی ناحیه پلک‌های فوقانی و تحتانی به همراه ترمیم و بازسازی عضلات حالت دهنده به چشم، باعث ایجاد نگاهی شاداب و نمایی زیبا برای چشمان شما می‌گردد.

مدت عمل جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی حدود ۱ الی ۳ ساعت زمان نیاز دارد.

بیهوشی جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی معمولاً تحت بی‌حسی موضعی همزمان با القای خواب‌آلودگی سطحی انجام می‌شود.

وضعیت بستری جراحی پلک

تورم و کبودی در ناحیه جراحی، احساس کشیدگی پوست در ناحیه جراحی، اشک ریزش و احساس خارش و سوزش در ناحیه پلک از اثرات جانبی عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی است که ظرف مدت چند روز اول بعد از عمل برطرف می‌گردد.

اثرات جانبی جراحی پلک

اندکی تورم و کبودی در ناحیه بینی و پلک‌ها وجود خواهد داشت که معمولاً طی ۲ هفته برطرف خواهد شد. تورم راه‌های تنفسی بینی حداکثر ۱ تا ۲ هفته بعد از عمل زیبایی بینی بهبود می‌یابد.

عوارض جراحی پلک

خونریزی، عفونت، عدم تقارن و عدم توانایی در بستن کامل چشم‌ها از عوارض احتمالی جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی است که با دقت و تبحر جراح پلاستیک، این عوارض به حداقل ممکن می‌رسد.

بهبودی جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی درد یا ناراحتی زیادی نداشته و فقط کمی تورم و گاهی کبودی مختصری پس از عمل ظاهر می‌گردد که طی ۲ هفته از بین می‌رود. بخیه‌های بیمار طی ۴ تا ۷ روز پس از جراحی کشیده شده و پس از کشیده شدن بخیه‌ها، بیمار می‌تواند آرایش چشم خود را داشته باشد. استفاده از لنزهای تماسی ۲ هفته پس از عمل، بلامانع است. بعد از ۲ روز می‌توانید مطالعه کنید و بعد از ۵ روز به کار خود بازگردید.

نتایج جراحی پلک

بر مبنای نوع پوست، ژنتیک و محیط زندگی، نتیجه جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی برای برخی افراد چندین سال ماندگاری داشته و برای برخی دیگر دائمی است.

بالا

تزریق چربی به صورت

بالا

جراحی پیوند چربی صورت، شامل خارج کردن چربی از یک منطقه بدن و انتقال آن به منطقه‌ای دیگر است. موارد استفاده از انتقال چربی شامل گونه‌های کم حجم، خط خنده عمیق، عدم تقارن صورت و لاغری و پیری صورت است.

تکنیک عمل تزریق چربی

مراحل تزریق چربی:

تزریق مایع تیومیسنت در منطقه مورد نظر
خارج کردن چربی توسط توسط کانولا‌های مخصوص از مناطق مورد نظر
جدا کردن سلول‌های چربی و سلول‌های بنیادی
تزریق چربی استحصالی در منطقه مورد نظر
با توجه به اینکه چربی تزریق شده از بدن خود بیمار استخراج می‌شود، احتمال واکنش‌های حساسیتی وجود ندارد.

مدت عمل تزریق چربی

جراحی پیوند چربی صورت بر اساس وسعت ناحیه مورد درمان ۱ الی ۳ ساعت به طول می‌انجامد.

بیهوشی در تزریق چربی

جراحی پیوند چربی صورت معمولاً به صورت بی‌حسی موضعی همراه با القای خواب‌آلودگی سطحی قابل انجام است.

وضعیت بستری تزریق چربی

جراحی پیوند چربی صورت نیاز به بستری شدن ندارد.

اثرات جانبی تزریق چربی

تورم و کبودی محل تزریق، از اثرات جانبی جراحی پیوند چربی صورت است که موقتی بوده و ظرف چند روز برطرف خواهد شد.

عوارض تزریق چربی

عدم تقارن، نامنظمی و عفونت از عوارض احتمالی عمل جراحی پیوند چربی صورت است.

بهبودی تزریق چربی

تورم و کبودی احتمالی ناحیه تزریق، ظرف یک هفته برطرف شده و بازگشت به کار روزانه چند روز پس از عمل پیوند چربی صورت، امکان‌پذیر خواهد بود.

نتایج تزریق چربی

حدود ۲۰ الی ۴۰ درصد چربی تزریق شده در طی ۶ ماه پس از عمل جذب شده و مابقی به صورت پیوند دائمی چربی ماندگار خواهد بود. معمولا در اولین مرحله تزریق، حجمی بیشتر از مقدار مورد نیاز چربی تزریق می‌شود تا نتیجه دلخواه بدست آمده و نیاز به تزریق مجدد چربی مرتفع گردد.

براساس تحقیقات انجام شده، در صورت نیاز به تزریق مجدد چربی، جهت حصول نتایج بهتر لازم است حداقل 6 الی 12 ماه از تزریق قبلی گذشته باشد.

بالا

جراحی زیبائی گوش (اتوپلاستی)

بالا

گوش بزرگ و برجسته می‌تواند اثر بسیار بدی بر روی اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان داشته باشد. جراحی زیبایی روی گوش سایز بزرگ و برجسته باعث قرار گرفتن گوش در جایگاه مناسب در نزدیکی سر و کاهش سایز آن می‌شود. جراحی گوش در کودکان همانند بزرگسالان قابل انجام است. در مورد انجام جراحی گوش بر روی کودکان، بهترین زمان سن ۵ تا ۶ سالگی قبل از ورود کودک به مدرسه است.
 

تکنیک عمل زیبایی گوش

طی عمل جراحی گوش، یک برش در قسمت پشت گوش ایجاد می‌شود و غضروف اضافه خارج می‌گردد. سپس مابقی غضروف با تکنیک مناسب در جای خود ثابت می‌شود. در بعضی از بیماران برای دستیابی به نتیجه بهتر از نظر زیبایی، غضروف گوش نیاز به بازسازی خواهد داشت. برش جراحی در پشت گوش بیمار پس از ترمیم کاملاً محو می‌شود.
 

مدت عمل زیبائی گوش

جراحی گوش حدود یک ساعت و نیم الی دو ساعت به طول می‌انجامد.
 

بیهوشی در عمل زیبائی گوش

برای جراحی گوش در بچه‌ها از بیهوشی عمومی و در بزرگسالان از بی حسی موضعی یا القای خواب‌آلودگی سطحی استفاده می‌شود.
 

وضعیت بستری عمل زیبائی گوش

بعد از انجام جراحی گوش معمولا نیازی به بستری شدن نیست.

 

اثرات جانبی عمل زیبائی گوش

تورم، قرمزی، گزگز و بی حسی ناحیه عمل، از اثرات جانبی موقت جراحی گوش است.
 

عوارض عمل زیبائی گوش

از عوارض احتمالی جراحی گوش می‌توان به موراد ذیل اشاره نمود:
 • عفونت غضروف گوش
 • اسکار بیش از حد در محل برش جراحی
 • عود برجستگی گوش
در مواردی که به هر دلیل عارضه عود کرده باشد، بعد از گذشت حداقل ۶ ماه تا یک سال، می‌توانید نسبت به انجام جراحی مجدد اقدام نمائید.
 

بهبودی عمل زیبائی گوش

پس از عمل جراحی گوش و پانسمان موضع عمل، برای جلوگیری از بروز صدمه به گوش، استفاده از هدبند توصیه می‌شود. بخیه‌ها معمولاً طی ۷ الی ۱۰ روز کشیده شده و پس از آن از بیمار خواسته می‌شود که به مدت دو هفته دیگر، از هدبند برای قرار گرفتن گوش در موقعیت مناسب استفاده کند. استفاده از هدبند تا چند هفته پس از عمل به خصوص در زمان خواب به بیمار توصیه می‌شود تا از بروز صدمه به گوش جلوگیری شود.
 

نتایج عمل زیبائی گوش

معمولاً نتایج عمل جراحی گوش دائمی است.

بالا

شما اینجا هستید

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

خدمات
جستجو
Search