پروتز سینه
پروتز سینه

پروتز سینه

داشتن سینه‌هایی زیبا و خوش فرم برای بسیاری از خانم ها اعتماد به نفس بالایی را به ارمغان می‌آورد. دلایل متعددی برای یک خانم وجود دارد که باعث می‌شود اقدام به انجام جراحی پروتز سینه نماید. پروتز سینه علاوه بر کمک به ایجاد تناسب اندام، می‌تواند در جبران حجم از دست رفته سینه پس از بارداری و شیردهی نیز مناسب باشد. همچنین این عمل در مواردی که عدم تناسب بین سایز سینه‌ها وجود دارد، قابل استفاده است.

تکنیک عمل

پیشرفت‌های حاصل در روش‌های جراحی بزرگ کردن سینه در سال‌های اخیر، این امکان را به جراحان می‌دهد تا بر مبنای نیاز و خواسته‌های بیمار روش جراحی مناسب را انتخاب نمایند. در حال حاضر جراحی پروتز سینه با چهار تکنیک قابل انجام است که عبارتند از:

  • جراحی از طریق ناحیه خط زیر سینه
  • جراحی از طریق ناحیه هاله نوک سینه
  • جراحی از طریق ناحیه زیر بغل
  • جراحی از طریق ناحیه دور ناف

که دو مورد اول از رایج‌ترین روش‌های جراحی پروتز سینه بین جراحان پلاستیک و زیبایی است.

در جراحی پروتز سینه یک برش در ناحیه هاله نوک سینه یا در قسمت زیر سینه و در حد فاصل قفسه سینه و چین زیر سینه ایجاد می‌شود. پروتز سینه می‌تواند زیر عضله یا روی عضله قرار گیرد. پروتزهای سینه موجود در بازار دو نوع هستند که عبارتند از:

  • پروتز سینه با محتوای آب نمکی
  • پروتز سینه با محتوای سیلیکونی

پروتزهای سیلیکونی مرسوم‌ترین پروتزهای مورد استفاده در جراحی پروتز سینه هستند که تاکنون در پنج نسل مختلف تولید شده‌اند و به دو شکل گرد و

قطره اشکی(آناتومیکال) و در اندازه و حجم‌های متفاوتی وجود دارند.

مدت عمل

جراحی پروتز سینه بر اساس نوع تکنیک مورد استفاده، حدود یک و نیم الی دو ساعت به طول می‌انجامد.

بیهوشی

جراحی پروتز سینه به طور معمول تحت بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد.

وضعیت بستری

جراحی پروتز سینه معمولاً نیاز به بستری شدن ندارد و پس از هوشیاری کامل و تحمل رژیم مایعات، مرخص می‌شوید.

اثرات جانبی

احساس درد و ناراحتی گذرا در ناحیه تحت جراحی، تورم متوسط، تغییر گذرا در حس ناحیه نوک سینه و کبودی مختصر، از اثرات جانبی عمل جراحی پروتز سینه است.

عوارض

عفونت، خونریزی، تغییر شکل پروتز و نسج اطراف(Capsular Contracture)   و پارگی پروتز از عوارض جانبی جراحی پروتز سینه است که ممکن است تعویض یا خارج کردن پروتز را ضروری سازد.

بهبودی

۴۸ ساعت پس از جراحی پروتز سینه می‌توانید استحمام کنید. ظرف مدت چند روز می‌توانید به کار خود باز گردید. بعد از گذشت دو هفته می‌توانید اقدام به رانندگی کنید. برای مدت 4 الی 6 هفته از انجام فعالیت فیزیکی شدید در اندام فوقانی و قفسه صدری خودداری کنید. بخیه‌های شما جذبی بوده و نیاز به کشیده شدن ندارد.

نتایج

نتایج جراحی پروتز سینه از هر بیمار تا بیمار دیگر متفاوت است ولی به طور کلی منجر به افزایش حجم سینه‌ها و ایجاد سینه‌های زیبا و خوش فرم برای بسیاری از خانم‌ها می‌گردد.

تماس با دکتر غرابی 02122012931

ارتباط مستقیم با دکتر غرابی
پیام در واتس آپ پیج اینستاگرام تماس مستقیم با دفتر