جراحی پلک

فهرست مطالب

جراحی پلک

جراحی پلک

افزایش سن، قرار گرفتن طولانی در معرض نور خورشید، ژنتیک، بیماری‌های متابولیک و نیروی جاذبه از جمله عوامل مؤثر در بروز پیری، چروک پوست و افتادگی و نمای پف‌آلود پلک‌ها هستند که ظاهری خسته و مسن برای چشم‌ها ایجاد می‌شود. جراحی پلک می‌تواند جوانی را به هر ۴ پلک باز گرداند و نمای زیبایی، به چشمان شما ببخشد.

تکنیک عمل

مشابه با دیگر اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی، عمل جراحی پلک‌ها نیز با تکنیک‌های مختلفی صورت می‌گیرد. پس از آنالیز صورت فرد، ما تصمیم لازم در خصوص تکنیک جراحی را خواهیم گرفت. به طور کلی طی فرآیند جراحی زیبایی پلک، برش‌های کوچکی در مسیر خطوط طبیعی چهره بر روی پلک فوقانی و پلک تحتانی ایجاد می‌شود که پس از بهبودی، این خطوط محو می‌شوند. جراح معمولاً پوست اضافه پلک‌ها را برداشته، چربی‌ها را در موقعیت آناتومیک خود قرار داده و عضلات حالت دهنده چشم را ترمیم می‌کند. برداشتن پوست اضافی ناحیه پلک‌های فوقانی و تحتانی به همراه ترمیم و بازسازی عضلات حالت دهنده به چشم، باعث ایجاد نگاهی شاداب و نمایی زیبا برای چشمان شما می‌گردد.

مدت عمل

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی حدود ۱ الی ۳ ساعت زمان نیاز دارد.

بیهوشی

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی معمولاً تحت بی‌حسی موضعی همزمان با القای خواب‌آلودگی سطحی انجام می‌شود.

وضعیت بستری

تورم و کبودی در ناحیه جراحی، احساس کشیدگی پوست در ناحیه جراحی، اشک ریزش و احساس خارش و سوزش در ناحیه پلک از اثرات جانبی عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی است که ظرف مدت چند روز اول بعد از عمل برطرف می‌گردد.

اثرات جانبی

اندکی تورم و کبودی در ناحیه بینی و پلک‌ها وجود خواهد داشت که معمولاً طی ۲ هفته برطرف خواهد شد. تورم راه‌های تنفسی بینی حداکثر ۱ تا ۲ هفته بعد از عمل زیبایی بینی بهبود می‌یابد.

عوارض

خونریزی، عفونت، عدم تقارن و عدم توانایی در بستن کامل چشم‌ها از عوارض احتمالی جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی است که با دقت و تبحر جراح پلاستیک، این عوارض به حداقل ممکن می‌رسد.

بهبودی

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی درد یا ناراحتی زیادی نداشته و فقط کمی تورم و گاهی کبودی مختصری پس از عمل ظاهر می‌گردد که طی ۲ هفته از بین می‌رود. بخیه‌های بیمار طی ۴ تا ۷ روز پس از جراحی کشیده شده و پس از کشیده شدن بخیه‌ها، بیمار می‌تواند آرایش چشم خود را داشته باشد. استفاده از لنزهای تماسی ۲ هفته پس از عمل، بلامانع است. بعد از ۲ روز می‌توانید مطالعه کنید و بعد از ۵ روز به کار خود بازگردید.

نتایج

بر مبنای نوع پوست، ژنتیک و محیط زندگی، نتیجه جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی برای برخی افراد چندین سال ماندگاری داشته و برای برخی دیگر دائمی است.

تماس با دکتر غرابی 02122012931

ارتباط مستقیم با دکتر غرابی
پیام در واتس آپ پیج اینستاگرام تماس مستقیم با دفتر