جراحی شکم و اندام

ابدومینوپلاستی کامل
ابدومینوپلاستی کامل
ابدومینوپلاستی مینی
ابدومینوپلاستی مینی
لیفت بازو
لیفت بازو
لیفت ران
لیفت ران
تزریق چربی به باسن
تزریق چربی به باسن
جذابیت قبل از زایمان
جذابیت قبل از زایمان

بالا

ابدومینوپلاستی کامل (جراحی زیبائی شکم – Tummy tuck)

آبدومینوپلاستی یک روش جراحی و عمل زیبایی در جهت بهبود و ظاهر شکم بوده که از برداشتن پوست و لایه اضافه و چروک خورده در سطح شکم حاصل می شود. این عمل که با تامی تاک نیز شناخته می شود بهترین گزینه برای افرادی است که به دلایلی از قبیل از دست دادن وزن ، حاملگی، جراحی و سزارین، افراد سالخورده و سایر موارد در ناحیه شکم خود دارای پوست اضافه بوده و شکل و ظاهری نامناسب را برایشان ایجاد کرده است.

البته این نوع عمل برای افرادی که شکمی با حجم کم داشته و صرفا جهت صاف کردن قصد تامی تاک را داشته توصیه نشده و بهترین گزینه برای این افراد استفاده از رژیم غذایی مناسب، ورزش های روزانه بوده و در غیر اینصورت از روش هایی نظیر ویزرلیپو و لیپوماتیک  استفاده می شود.

چرا عمل آبدومینوپلاستی

داشتن اندامی زیبا و متناسب علاوه بر ایجاد ظاهر خوب و ایده آل بر سلامتی بدن تاثیر مثبت دارد. همچنین از بین بردن لایه های پوستی اضافه بر روی بدن باعث می شود تا فرد حس بهتر و جوانی و شادابی بیشتری را تجربه کرده و سریع ترین روش جهت خلاص شدن از لایه های اضافی شکم با این عمل حاصل می گردد.

جراحی زیبایی شکم یا tummy tuck می تواند با کشیدن پوست شکم شکل بد زیر ناف حذف و یا در مواردی جای زخم سزارین را در جای زخم جراحی ابدومینوپلاستی پوشش دهد.

این روش به افرادی که لیپوساکشن (برداشتن چربی و لایه بافتی زیر شکم) را انجام داده اند به شدت پیشنهاد می شود تا نتیجه بهتری بگیرند.

بعد از آبدومینوپلاستی
قبل از آبدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی یا تامی تاک یکی از مهمترین جراحی های زیبایی شکم بوده که در جهت حذف لایه های پوستی و حذف خطوط که حتما می بایست با توجه به شرایط بیمار و با دانش تخصصی توسط جراح متخصص زیبایی صورت پذیرد

عمل ابدومینوپلاستی مناسب چه کسانی است؟

این عمل هم برای آقایان و هم برای بانوان قابل انجام بوده و از شرایط آن می توان به سلامت عمومی، وزن ثابت اشاره کرد، البته بهتر است که فرد بیمار از سیگار استفاده نکند. همچنین خانم هایی که دارای حاملگی های متعدد بوده و به طبع آن پوست شل و افتاده پیدا کرده، وضعیت شکم نامتناسب با سایر اعضای بدن و البته افرادی که دائما در حال تغییر وزن و افزایش آن نیستند کاملا مناسب می باشد.

چه افرادی نباید عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند؟

این عمل برای افراد زیر به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

 1. خانم هایی که قصد مجدد برای بچه دار شدن این عمل را تا بعد از فارق شدن به تعویق بیندازند.
 2. اگر همچنان قصد کاهش وزن بیشتری را دارید صبر کنید تا وزنتان در شرایط ثابتی قرار گیرد.
 3. افرادی که دارای حجم زیادی چربی در ناحیه شکم خود بوده و قبل از عمل لیپوساکشن می خواهند اقدام کنند بی نتیجه خواهد بود.

عمل ابدومینوپلاستی به چه صورت انجام می شود؟

بعد از جلسه مشاوره و ویزیت توسط بهترین جراح متخصص ابدومینوپلاستی و اطلاع از شرایط و روند عمل به اتاق عمل در بیمارستان منتقل خواهید شد.

این عمل به صورت سرپایی انجام شده و مدت زمانی بین 1 تا 5 ساعت به طول می انجامد. در این عمل که البته بسته به نتایجی که می خواهید به دست آورید بعد از روند بیهوشی از طریق یک برش در خط بیکینی یا ناحیه تحتانی شکم ایجاد شده و تمامی بافت های عضلانی آزاد می شوند. بعد از آزاد شدن لایه یا قلپ پوستی به قسمت های پایین کشیده شده و لایه های اضافی بریده شده و جراح با پوست و مایچه شما را شکل می دهد. بعد از آن در ناحیه ناف نیز برش خواهید داشت زیرا برای آزاد سازی ناف از اطراف بافت این کار لازم خواهد بود. در این روش ناف بیمار بازسازی شده و شکل جدید و زیباتری پیدا می‌کند. احتمال قرار گیری لوله های زهکشی در زیر پوست شما وجود داشته و بعد از چند روز بنا به صلاحدید جراح آن ها جدا خواهند شد.

بعد از عمل نیز محل برش خورده از طریق بخیه بسته شده و پانسمان صورت می پذیرد.

این عمل به سه روش زیر صورت می پذیرد

 • عمل ابدومینوپلاستی کامل
 • عمل آبدومینوپلاستی مینی
 • عمل آبدومینوپلاستی محیطی

ریسک ها و عوارض احتمالی عمل آبدومینوپلاستی

 1. تجمع مایع سروما در زیر پوست (استفاده از لوله های زهکشی ذکر شده می تواند به جلوگیری از این اتفاق کمک کند)
 2. ماندگاری جای زخم و عدم بهبودی کامل در نواحی امتداد برش که البته در نواحی بیکینی قابلیت پنهان شدن دارد.
 3. عفونت های ناشی از عمل که با مصرف به موقع آنتی بیونتیک ها قابل رفع است.
 4. آسیب های که در طول عمل می تواند به بافت چربی در عمق پوست آسیب وارد کند باعث از بین رفت دائمی آنها خواهد شد.
 5. آمبولی ریوی نیز یکی دیگر از عوارض آبدومینوپلاستی کامل است.

مواردی که می بایست قبل از جراحی زیبایی شکم رعایت کنید

از سیگار کشیدن تا سه ماه قبل از عمل بپرهیزید. افراد سیگاری جریان خون را در پوست کاهش می دهد و همچنین روند بهبودی را کند تر می کند. البته بعد از عمل نیز باید تا مدت مشخص بنا به تجویز پزشک از کشیدن سیگار خودداری نمایید.

روند استفاده از مصارف دارویی خود را به پزشک اطلاع داده و به صورت عمومی از داروهایی نظیر آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمکل ها پرهیز نمایید

مهمترین موضوع در این زمان نیز نگه داشتن ثابت وزن خود است. سعی کنید حداقل از ثابت نگه داشتن وزنتان 12 ماه بگذرد. البته اگر شما اضافه وزن دارید پزشک به شما توصیه می کند که قبل از عمل وزن خود را کم کرده و یا با روش های مرسوم حذف چربی نمایید.

قبل از عمل با کسی هماهنگ نمایید تا بعد از ترخیص از بیمارستان همراه شما باشد. احتمالا شب بعد از عمل این فرد باید مراقب شما باشد.

نتیجه گیری

عمل ابدومینوپلاستی عمل ظریف و مهم در راستای جوانسازی پوست و از بین بردن لایه های پوستی شکم بوده و البته نباید با حذف لایه بافت چربی شکم اشتباه شود. این عمل مناسب برای افراد مختلف با شرایط عمومی سالم است. با از بین بردن این لایه و تقویت دیواره شکم، شما از شکمی صاف و اندامی ایده آل بهره مند خواهید شد. هزینه این عمل بسته به نوع آن و شرایط بیمار و نتایجی که قرار است حاصل شود متغیر بوده و در مورد پوشش های بیمه ای نیز باید گفت که اکثر شرکت های بیمه ای درمان های زیبایی را تحت پوشش قرار نمی دهند.

بالا

بالا

معرفی آبدومینوپلاستی مینی

ابدومینوپلاستی مینی (mini tummy tuck)روشی است که در طی آن، پوست اضافی شکم در زیر ناف برداشته شده و عضلات آن ناحیه ترمیم و سفت می‌گردد. یکی از شایع ترین چاقی های و انباشت چربی در قسمت شکم و ناحیه پهلو ها می باشد. با اضافه شدن وزن پوست بدن حجیم تر شده و فرمی نامناسب و خارج از قائده را برای بدنمان ایجاد می کند. البته که بهترین روش برای کاهش چربی ها و تناسب اندام ورزش است اما هستند افرادی که به دلایل مختلف از ورزش کردن امنتاع کرده و به روش هایی نظیر آبدومینوپلاستی مینی روی می آورند. بزرگی مختصر شکم را نباید با استفاده از آبدومینوپلاستی درمان نمود. در چنین مواردی، استفاده از رژیم غذائی و ورزش مرتب، توصیه می‌گردد. و در صورت عدم موفقیت در حذف چربی‌های اضافی، استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته ویزرلیپو و لیپوماتیک پیشنهاد می‌شود.

آبدومینوپلاستی مینی که از آن به عنوان mini tummy tuck نیز یاد می شود به روشی گفته می شود که در آن چربی های ناحیه شکم و پهلو ها از طریق جراحی تخلیه شده و پوست اضافه شکم حذف برداشته می شود

آبدومینوپلاستی مناسب چه افرادی است؟

این نوع عمل برای بانوان و آقایان صورت گرفته و تمامی افرادی که به دلایل زیر درگیر اضافه وزن هستند گزینه مناسب برای آبدومینوپلاستی مینی می باشند.
 • بهترین کاندید برای انجام ابدومینوپلاستی مینی افرادی هستند که در قسمت تحتانی شکم و زیر ناف، پوست اضافه دارند یا به هر دلیلی دچار شلی عضلات قسمت تحتانی شکم شده‌اند.
 • مادرانی که به جهت زایمان پوست شکمشان دچار تغییرات یا حتی اضافه وزن شده اند
 • بانوانی که به دلیل اضافه وزن و حجیم شدن و همچنین پوست شل و آویزان شکمشان از شرایط خود ناراضی می باشند.
 • آقایان دارای اضافه وزن زیاد و همچنین عدم توانایی برای ورزش

روش عمل آبدومینوپلاستی مینی (جراحی زیبایی شکم)

در مرحله اول می بایست توسط جراح و متخصص آبدومینوپلاستی معاینه و ویزیت شوید و پس از آزمایش های عمومی عمل به بیمارستان منتقل می شوید. این عمل به صورت سرپایی بوده و نیازی به بستری طولانی مدت نخواهید داشت، البته امکان دارد به دلیل شرایط تا 1 شب در بیمارستان بستری شوید. و مدت زمان عمل حدود 1 الی 2 ساعت می باشد. جراحی ابدومینوپلاستی مینی تحت بی حسی اپیدورال، خواب آلودگی سطحی یا بیهوشی عمومی قابل انجام است. در این جراحی برشی کوچک در ناحیه زیر شکم بر روی خط سزارین داده ‌شده، پوست و چربی اضافه از زیر ناف برداشته می‌شود. در صورت لزوم، عضلات ناحیه، ترمیم و تقویت می‌گردند. در روش ابدومینوپلاستی مینی، ناف شما در محل خود باقی مانده و موقعیت آن تغییر نخواهد کرد. بعد از عمل نیز برش صورت گرفته بخیه زده و پوست شکم نیز لیفت می گردد. در این روش به دلیل ایجاد خط برش کوچکتر جای زخم کمتری در روی بدن ایجاد شده و درنهایت ترمیم سریع تری خواهد داشت.

ریسک ها و خطرات احتمالی آبدومینو مینی

 1. ماندگاری جای زخم و عدم بهبودی کامل در نواحی امتداد برش که البته در نواحی بیکینی قابلیت پنهان شدن دارد.
 2. درد در نواحی شکم و محل اسکار از شایع ترین عوارض تامی تاک مینی بوده و بین 2 الی 1 هفته به طول می انجامد که البته با مسکن ها قابل درمان است.
 3. عفونت های ناشی از برش و زحم جراحی از دیگر عوارض است که در صورت استفاده از داروهای تجویز شده متخصص کاملا قابل پیشگیری می باشد.
 4. به جا ماندن جای زخم جراحی نیز از دیگر عوارض این عمل بوده که البته اگر از طریق جراح با تجربه صورت بگیرد در کمترین حالت و در پایین ترین نقطه شکم قرار می گیرد.
 5. عفونت، خونریزی زیر پوست و تشکیل سروما در محل جراحی از عوارض احتمالی جراحی ابدومینوپلاستی مینی است. احتمال آمبولی ریوی در موارد بسیار نادر وجود دارد.

بهترین جراح آبدومینوپلاستی مینی در تهران (دکتر غلامحسین غرابی) با تجربه و دانش علمی این روش را بهترین متد برای افرادی می داند که می خواهند در سریع ترین زمان تناسب اندام خود را به دست آورند

آبدومینوپلاستی مینی به چه افرادی توصیه نمی شود

این عمل مانند هر جراحی دیگری کاندیدها و افراد واجد شرایط را می طلبد. البته همیشه افراد برای سریع تر نتیجه گرفتن به دنبال راه های میانبر هستند که دکتر غرابی به عنوان متخصص در این حوزه این عمل را به افراد زیر توصیه نمی کند.
 1. افرادی که در آزمایش های اولیه شرایط متناسب را ندارند.
 2. افرادی که دارای تعادل وزنی مناسب نبوده و تلورانس در وزن خود دارند.
 3. کسانی که از ثابت ماندن وزنشان کمتر از 3 ماه می گذرد.
 4. افرادی که با شرایط بیهوشی ناسازگار هستند.
 5. متقاضی که دارای وزن بیش از حد بوده و این روش مناسب برای آنها نمی باشد.
نتایج و روند بهبودی بعد از عمل
نتیجه جراحی ابدومینوپلاستی مینی حذف چربی در ناحیه شکم و صاف شدن و لیفت شدن پوست شکم و در نهایت ایجاد تناسب اندام شما و رضایت مندی فرد متقاضی است. همچنین تامی تاک مینی برای سالیان متمادی ماندگار خواهد بود مگر اینکه افزایش وزن شدید پیدا کرده یا اقدام به حاملگی مجدد نمائید. همچنین روند بهبودی در این جراحی به شرح زیر است. با دستور پزشک و ترخیص از بیمارستان تا بعد از روانه منزل خواهید شد، به مدت 2 روز از استحمام خودداری کرده و در صورت لزوم اقدام به تعویض پانسمان محل جراحی کنید. بخیه های شما به صورت جذبی بوده و بعد از مدت 7 روز می توانید به روند طبیعی زندگی بازگردید. البته درد ناشی از عمل تا دو هفته حداکثر به طول می انجامد و در مدت 2 ماه از فعالیت های سنگین ورزشی و عادی جلوگیری نمایید. پیشنهاد می شود برای نتیجه بهتر در مدت دو هفته از گن های شکم استفاده نمایید. از داروهای تجویز شده توسط پزشک به صورت کامل استفاده نموده و همچنین رژیم غذایی خود را کنترل نمایید. توصیه به عدم مصرف مشروبات الکلی و مصرف دخانیات نیز به شدت توصیه می گردد.

بالا

بالا

لیفت ران

لیفت ران موجب ایجاد ظاهری زیبا در ناحیه ران و قسمت داخلی پاها می‌گردد.

تکنیک عمل

بر اساس میزان تجمع چربی و افتادگی پوست ران، تکنیک‌های متفاوتی قابل استفاده است و بکارگیری این تکنیک‌ها نتایج درخشانی را برای بیمار به ارمغان خواهد آورد. در صورتی که میزان افتادگی پوست ران بسیار زیاد باشد از تکنیک‌های اکسیزیون هلالی و عمل جراحی T استفاده می‌شود. در حالتی که نیاز به جراحی باز باشد برای جلوگیری از تجمع لنف و سروما در ناحیه کشاله ران، توصیه می‌شود در چند روز اول از درن بسته جهت تخلیه مایعات مترشحه استفاده گردد. در مواردی که میزان افتادگی و شلی پوست زیاد نمی‌باشد، از تکنولوژی‌های پیشرفته ویزر لیپو و ویزر اسموتر جهت تخلیه چربی و از بین بردن سلولیت و مناسب‌سازی پوست ناحیه مورد نظر استفاده خواهد شد.

مدت عمل

جراحی لیفت ران به طور معمول ۳ الی ۵ ساعت به طول می‌انجامد. در صورت وجود حجم زیاد چربی و نامنظمی و سلولیت زیرجلدی و استفاده از تکنولوژی پیشرفته ویزر لیپو و ویزر اسموتر، چندین ساعت بر مدت زمان جراحی افزوده خواهد شد.

بیهوشی

جراحی لیفت ران به روش بیهوشی عمومی یا بی‌حسی اپیدورال قابل انجام است.

وضعیت بستری

بر اساس وسعت عمل جراحی لیفت ران و مدت زمان عمل، بعد از اتمام پروسه ریکاوری، شخص ترخیص شده و یا حداکثر یک شب در کلینیک یا بیمارستان بستری خواهد شد.

اثرات جانبی

کبودی و تورم ناحیه عمل جراحی و احتمال کشش و باز شدن بخیه‌های ناحیه کشاله ران از اثرات جانبی این عمل است.

عوارض

مشابه با جراحی‌های دیگر، عفونت، خونریزی، هماتوم ناحیه، تجمع مایع و آمبولی ریوی از عوارض احتمالی عمل جراحی لیفت ران است.

بهبودی

۴۸ ساعت پس از عمل جراحی لیفت ران، بر اساس دستور پزشک، پانسمان برداشته شده و استحمام بلامانع است. بخیه‌های شما قابل جذب بوده و نیازی به کشیدن ندارد. طی ۴ هفته اول بعد از عمل جراحی گن مخصوص بپوشید.

نتایج

با داشتن رژیم غذایی مناسب، انجام فعالیت‌های ورزشی استاندارد، رعایت شیوه زندگی مناسب، نتایج عمل لیفت ران بسیار قابل قبول و عالی خواهد بود.

بالا

بالا

تزریق چربی به باسن

عمل تزریق چربی شامل خارج کردن چربی از یک منطقه بدن و انتقال آن به منطقه دیگر است. موارد استفاده از روش تزریق چربی بدن شامل ایجاد حجم در ناحیه باسن، بازسازی اسکار سوختگی در نواحی مختلف بدن، ایجاد حجم در ناحیه ساق پا و جوانسازی دست و انگشتان توسط تزریق سلول‌های چربی و فاکتور رشد است.

تکنیک عمل

مراحل تزریق چربی:
 • تزریق مایع تیومیسنت در منطقه مورد نظر
 • خارج کردن چربی توسط توسط کانولا‌های مخصوص از مناطق مورد نظر
 • جدا کردن سلول‌های چربی و سلول‌های بنیادی
 • تزریق چربی استحصالی در منطقه مورد نظر
با توجه به اینکه چربی تزریق شده از بدن خود بیمار استخراج می‌شود، احتمال واکنش‌های حساسیتی وجود ندارد.

مدت عمل

عمل تزریق چربی بر اساس وسعت ناحیه مورد درمان، ۱ الی ۳ ساعت به طول می‌انجامد.

بیهوشی

عمل تزریق چربی معمولاً به صورت بی‌حسی موضعی همراه با القای خواب‌آلودگی سطحی قابل انجام است.

وضعیت بستری

بعد از عمل تزریق چربی نیاز به بستری شدن نیست.

اثرات جانبی

تورم، کبودی و حساسیت در ناحیه تزریق چربی از اثرات جانبی این عمل است که موقتی بوده و ظرف چند روز برطرف می‌شود.

عوارض

عدم تقارن، نامنظمی و عفونت از عوارض احتمالی عمل جراحی تزریق چربی است. 

بهبودی

تورم و کبودی احتمالی در ناحیه تزریق، ظرف یک هفته برطرف شده و بازگشت به کار روزانه چند روز پس از عمل تزریق چربی امکان‌پذیر خواهد بود.

نتایج

حدود  ۲۰ الی ۴۰ درصد چربی تزریق شده در طی ۶ ماه پس از عمل جذب شده و مابقی به صورت پیوند دائمی چربی ماندگار خواهد بود. معمولا در اولین مرحله تزریق، حجمی بیشتر از مقدار مورد نیاز چربی، تزریق می‌شود تا نتیجه دلخواه بدست آمده و نیاز به تزریق مجدد چربی مرتفع گردد. براساس تحقیقات انجام شده، در صورت نیاز به تزریق مجدد چربی، جهت حصول نتایج بهتر لازم است حداقل 6 الی 12 ماه از تزریق قبلی گذشته باشد.

بالا

پروتز باسن

جذابیت قبل از زایمان

شما اینجا هستید

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

دکتر غلامحسین غرابی

غلامحسین غرابی دکتر زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران

خدمات
جستجو
Search