0%

جراحی بینی

بینی یکی از مهمترین اجزاء صورت است که شکل ظاهری آن تأثیر زیادی در نمای چهره انسان دارد. جراحی زیبایی بینی برای بیمارانی که از شکل یا اندازه بینی خود ناراضی هستند، انجام می شود تا بینی را به شکل دلخواه در بیاورند. طی جراحی زیبایی بینی می توان بینی را کوچک، بزرگ یا متناسب با چهره بیمار، تغییر شکل داد. سالانه هزاران بیمار، متقاضی تغییر شکل بینی خود با استفاده از جراحی زیبایی بینی هستند چرا که این جراحی افزایش احساس رضایت و اعتماد به نفس را برای بیمار به ارمغان می آورد.</p>
<p>علاوه بر تغییرات ظاهری طی جراحی زیبایی بینی، مشکلات تنفسی و ناهنجاری های داخلی یا صدمات ناشی از ضربه در این مسیر اصلاح می گردد تا علاوه بر ظاهری زیبا، بیمار مسیر تنفس مناسب و سالمی هم داشته باشد.

نتایج

نتایج جراحی زیبایی بینی دائمی است ولی برای دستیابی به نتیجه نهایی باید صبور بود و حدود ۶ ماه تا یکسال صبر کرد.

بهبودی

حدود ۱ الی ۲ روز بعد از عمل جراحی زیبایی بینی، محافظ داخل بینی و ۵ روز پس از آن، محافظ خارجی بینی برداشته می شود. چسب میکروپور با عرض یک سانتی متر بر اساس نوع بینی و جنس پوست، بین ۱ الی ۲ ماه مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین چسب بینی بر حسب غدد چربی موجود در پوست باید هفته ای ۲ الی ۳ بار تعویض گردد.

در هفته اول پس از عمل جراحی زیبایی بینی، استحمام از گردن به پایین می تواند انجام شود و شستشوی موی سر به نحوی باید صورت گیرد که محافظ روی بینی خیس نشود. همچنین تمیز کردن صورت و اطراف چشم با دستمال مرطوب امکان پذیر است.

عوارض

عدم تقارن و نتایج نامناسب در شکل بینی جزء عوارض احتمالی جراحی زیبایی بینی است که در صورت وقوع، انجام جراحی بینی ثانویه یا مجدد بین ۶ ماه الی یکسال پس از عمل جراحی اولیه، توصیه می شود.

اثرات جانبی

اندکی تورم و کبودی در ناحیه بینی و پلک ها وجود خواهد داشت که معمولاً طی ۲ هفته پس از جراحی زیبایی بینی برطرف می شود. تورم راه های تنفسی بینی حداکثر ۱ تا ۲ هفته بعد از عمل زیبایی بینی بهبود می یابد.

وضعیت بستری

بعد از انجام جراحی زیبایی بینی، هوشیاری کامل و تحمل رژیم مایعات، بیمار ترخیص می شود.

بیهوشی

جراحی زیبایی بینی با توجه به شرایط بیمار، تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود.

مدت عمل

بسته به شرایط بینی، جراحی زیبایی بینی حدود ۲ الی ۳ ساعت یا حتی بیشتر طول می کشد.

تکنیک عمل

عمل جراحی بینی به دو روش باز و بسته بر اساس شرایط و نیاز بیمار قابل انجام است. امروزه با توجه به پیشرفت علم جراحی، بیش از ۹۰ درصد از جراحی های بینی به روش باز انجام می گیرد.